Teatr: Czesław Śpiewa (i tańczy)

  Teatr: Czesław Śpiewa (i tańczy)

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wśród szeregu wydarzeń, składających się na piątkową madeinpoznan.noc, największym zainteresowaniem cieszy się premiera spektaklu Iwony Pasińskiej "Gramy 4U" w Sali Wielkiej CK Zamek. Jednym z wabików, przyciągających widzów na przedstawienie jest nazwisko Czesława Mozila.
  Filar projektu Czesław Śpiewa zaprezentuje się poznańskiej widowni nie tylko jako muzyk, ale też jako aktor i tancerz.

  O czym opowiadać będzie "Gramy 4U"? Sami twórcy nie chcą psuć widzom niespodzianki i nie zdradzają treści spektaklu. Wiadomo że na zamkowej scenie zobaczymy pięć typów mężczyzn. Ich charakterystyczne cechy zachowania będą osią przedstawienia pokazującego, czym zajmuje się współczesny facet. Nawet, jeśli... nie robi nic.

  - To nie będzie spektakl "ładny", odrzucamy koturnowość i eleganckich tancerzy. Staramy się natomiast zbudować go z abstrakcyjnych ruchów i nieabstrakcyjnych sytuacji - opowiada Iwona Pasińska.

  - Nie sądzę, żeby mężczyźni na widowni się obrazili. Ja sam odnajduję w tańcu cząstkę sytuacji z własnego życia codziennego - dodaje Czesław Mozil.

  "Gramy 4U" nie będzie miało formy koncertu. Czesław będzie jednym z pięciu aktorów, w spektaklu pojawią się też jego piosenki. Czy twórca "Maszynki do świerkania" okazał się dla Iwony Pasińskiej trudnym podopiecznym?

  - To fantastyczny uczeń. Nie wyobrażam sobie do tej roli nikogo innego. Czesław ma do siebie duży dystans i świetnie potrafi wyrazić go na scenie - komplementuje artystę twórczyni spektaklu. - Po prostu dobrze się ruszam! - podsumowuje Mozil.

  W kasach Zamku można jeszcze kupić bilety na sobotnie i niedzielne spektakle "Gramy 4U", cena: 20, 30 zł


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo