Poznań: Pierwszy - nieudany wniosek o upadłość

  Poznań: Pierwszy - nieudany wniosek o upadłość

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do poznańskiego sądu wpłynął pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i... natychmiast został zwrócony. Wnioskodawczyni nie dołączyła bowiem jedynego dokumentu, którego nie można dostarczyć później.
  - Należy opisać swoją sytuację i przedłożyć dokumenty. Podać, jaki wnioskodawca posiada majątek, z jakiego tytułu powstało zadłużenie. Powinien również dołączyć oświadczenie, że wszystkie te dane są prawdziwe. Jego brak powoduje automatyczny zwrot wniosku - powiedział sędzia Przemysław Nowacki, przewodniczący XI Wydziału Gospodarczego do spraw Upadłościowych i Naprawczych staromiejskiego Sądu Rejonowego.


  Inne dokumenty można dostarczyć później - sąd wzywa wnioskodawców do uzupełnienia braków. Jedynie wspomniane oświadczenie, którego nie dołączyła pierwsza "gotowa do upadłości" poz-nanianka, kończy sprawę, zanim się ona zacznie... Kobieta napisała tylko, że prosi o ogłoszenie upadłości, ponieważ nie posiada majątku. Może spróbować jeszcze raz, gdy staranniej przygotuje wniosek. Ograniczeń nie ma. Co najwyżej - koszty.

  Sekretariat Wydziału XI przygotował zwięzłą informację dla zainteresowanych. Zawiera ona dane, jakie należy podać we wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Opłata za złożenie wniosku wynosi 200 złotych.

  Poznaniacy dzwonią i pytają o warunki ogłoszenia upadłości, jednak jak dotąd, odważyła się tylko jedna osoba.

  Ustawa o upadłości konsumenckiej weszła w życie 31 marca. Umożliwia ona redukcję części zadłużenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Upadłość Konsumencka

  Bartłomiej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Po prostu trzeba pamiętać, że wniosek musi być skonstruowany profesjonalnie i nie może być w nim ani grama zawahania. Dlatego wszystkich chętnych zapraszam do skorzystania z naszych usług, a na...rozwiń całość

  Po prostu trzeba pamiętać, że wniosek musi być skonstruowany profesjonalnie i nie może być w nim ani grama zawahania. Dlatego wszystkich chętnych zapraszam do skorzystania z naszych usług, a na pewno profesjonalnie Państwa przygotujemy: http://upadlosckonsumencka.com.pl/zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eldorado otwarte.

  tej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  Tzw."upadłość" niejednokrotnie jest wygodnym wywinięciem się od odpowiedzialności i stanowi furtkę do dalszych szwindli.Brawo radośni twórcy bezsensownych przepisów !
  Kanciarze macie przyzwolenie...rozwiń całość

  Tzw."upadłość" niejednokrotnie jest wygodnym wywinięciem się od odpowiedzialności i stanowi furtkę do dalszych szwindli.Brawo radośni twórcy bezsensownych przepisów !
  Kanciarze macie przyzwolenie na dalsze machloje.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo