Awans Akademii w Pucharze Polski

MAKA
Drużyna Akademii Futsal Club bardzo pewnie awansowała do ćwierć-finału Pucharu Polski. W wyjazdowym pojedynku 1/8 finału pokonała wysoko pierwszoligowy zespół, Tacho Toruń 7:1 (4:0).

Faworytem potyczki od samego początku była drużyna ze stolicy Wielkopolski, zajmująca trzecią lokatę w ekstraklasie futsalu. Poznaniacy wystawili do gry najsilniejszy skład, jakim dysponują i dlatego nie może dziwić, iż od pierwszej minuty osiągnęli dużą przewagę.

W trzeciej minucie kapitan zespołu, Bartosz Łeszyk uderzył nad poprzeczką, ale w kolejnej akcji już się nie pomylił i celnym uderzeniem wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. W ósmej minucie szybką kontrę wykończył grający trener Akademii FC Klaudiusz Hirsch i było 0:2, a 60 sekund później na listę strzelców wpisał się Daniel Lebiedziński. Pierwszy groźny strzał na bramkę Nicolae Neagu gospodarze oddali pod koniec pierwszej połowy, ale Moł-dawianin bez trudu poradził sobie z uderzeniem Mariusza Opałki, a niedługo potem czwartego gola dla gości dołożył Michał Wojciechowski.

W drugiej połowie bramki zdobyli dwaj Ukraińcy: Dmitrij Zagorodny i Oleksandr Derik oraz ponownie Łeszyk, a dla torunian honorowego gola strzelił Robert Satora.