Słoń a sprawa radnego z Poznania

  Słoń a sprawa radnego z Poznania

  Janina Paradowska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W przedświąteczny tydzień zajmował nas IPN. Dr Żaryn pozbawiony został, podobno na własną prośbę, odpowiedzialności za edukację publiczną.
  Dr Żaryn położył się na stosie ofiarnym, aby ratować instytut i być może prezesa Kurtykę osobiście, chociaż prezesowi raczej nic i nikt nie zagraża. Trwa ustalanie, kto i gdzie jest wrzodem lub czyrakiem. Czy to Wałęsa był wrzodem na ciele IPN, której to tezy zwolennikiem był, a może nadal jest dr Żaryn, czy też sam uczony jest czyrakiem na ciele IPN, którą to teorię podzielaną przez wielu lansuje np. Frasyniuk.

  Towarzyskie zmiany w instytucie nie mają w istocie wielkiego znaczenia. Nie zmieniła się panująca tam ideologia IV RP, a i dr Żaryn z pewnością znajdzie zajęcie godne swych umiejętności i przekonań. Tyle że z pierwszej linii frontu zostanie przesunięty nieco do tyłu. Prezes otrząśnie się z chwili słabości, która sprawiła, że przyjął dymisję kolegi, którego właśnie wysokim orderem odznaczono.

  Wszak prezydent zachęcił do odwagi, a więc prezesowi nie może jej zabraknąć. Kolegium czuje się świetnie i uważa, że wyjątkowo dobrze pełni swoją misję. PO - jak to PO - zapewne z projektem ustawy będzie zwlekać. W końcu, gdyby zawołać - autor, autor - właśnie w szeregach tej partii wiele rąk musiałoby się podnieść w górę. Kurtyka był ich pomysłem, a IPN jest podobno nadal niezwykle potrzebny. Niechby tylko Wałęsę zostawił w spokoju. Przynajmniej do czerwca, a może września. Nic dziwnego, że w rozmowach przy świątecznych śniadaniach temat IPN ustąpił miejsca słoniowi

  Nic więc dziwnego, że w licznych rozmowach przy wielkanocnych śniadaniach, śniadanioobiadach i obiadokolacjach ponad perypetie dra Żaryna wybiła się i była z przejęciem dyskutowana kwestia poznańskiego radnego PiS p. Michała Grzesia, a raczej słonia homoseksualisty, którego wytropił w miejscowym ZOO.

  Jeśli zważyć, że słonia importowano niegdyś z Izraela, to już nie może być przypadek. Wytropienie homoseksualisty przez radnego PiS nie byłoby oczywiście niczym nadzwyczajnym, raczej mogłoby być uznane za jakoś tam zgodne z linią partii. Może nie oficjalną, ale tą podskórną. Zaskakujące jest jednak, że radny chce słonia używać do promocji. Uważa, że na pokazy słonia geja ściągać będą wycieczki z całej Polski, bo takie to dziwowisko. Słonice bije, a do słoni chłopców się łasi - jak to gej.

  Na dodatek młode słonie tak już podobno mają, że chłopców wolą. Jeszcze trochę pracy przy promocji słonia, a nikt nie zauważy rozłamu w poznańskim PiS, który zresztą nie powstał na bazie słonia, ale list do europarlamentu, w których to wyborach frekwencja może być niższa niż przy wybiegu dla słoni.

  Można powiedzieć, że w przeciwieństwie do dra Żaryna i wielu innych radny Grześ spisał się rzeczywiście na medal. Pokazał nam kawałek prawdziwego życia ze wszystkimi jego skomplikowanymi uwarunkowaniami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRZYZNAC TRZEBA, ZE CZESC POLAKOW, TO BARDZO DENNY NAROD.

  IRMA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Caly swiat zna WALESE I WOJTYLE, a my pozwalamy na wlasne zadanie kaczystow, zniszczyc tak wazna ikone, dzieki ktorej umorzono nam polowe dlugow, obalilismy komunizm bezkrwawo,...rozwiń całość

  Caly swiat zna WALESE I WOJTYLE, a my pozwalamy na wlasne zadanie kaczystow, zniszczyc tak wazna ikone, dzieki ktorej umorzono nam polowe dlugow, obalilismy komunizm bezkrwawo, zostaly wyprowadzone wojska radzieckie i... wiele innych. Widac, ze walkowerem oddajemy innym zwyciestwo nad komuna i obalenie MURU BERLINSKIEGO.LAJDACTWO, PRZEZ NAS OPLACANE.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zdjęcie od komuny!!!

  bydle bartoszewskiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Nie nie POmyliłem się to jej załąćzone zdjecie??? A to zapewne od komuny bo komuniści do komunii nie chodzili. ALe fakt, że chyba sprzed (100) stu lat POchodzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sOPOkojnemu

  ferdek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  proPOnuję LEGENDY i MITY GRECKIE. Tam też dobrze o wałęsie piszą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  news z górnej półki

  Jermar2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Słyszałem jak Grześ bąknął coś żartem a Janina z Mamutów Paradowska spłodziła wstępniak dla ogólnopolskiego dziennika. Babci się nie dziwię, bo to alzheimer, demencja starcza, rozmiękczenie mózgu...rozwiń całość

  Słyszałem jak Grześ bąknął coś żartem a Janina z Mamutów Paradowska spłodziła wstępniak dla ogólnopolskiego dziennika. Babci się nie dziwię, bo to alzheimer, demencja starcza, rozmiękczenie mózgu ją dopada ale redakcja powinna włączyć hamulce i nie eskalować wieści z magla. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  słoń homo

  poznanianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Proponuję poddać radnego Michała Grzesia badaniom psychiatrycznym. Chciałabym widzieć reakcję młodzieży na tak mądrego pedagoga!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bzdety od parady

  rourke44 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  stara propagandystka niezniszczalna jak armia czerwona; i po co ją zapraszacie na swoje łamy szkoda papieru!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proponuję:

  spokojny

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  IPN przekształca się w IPNW – Instytut Polowania Na Wałęsę. W każdym razie ta instytucja zaczyna zachowywać się jak partia polityczna, zajmując się wybiórczo wąską grupą ludzi i problemów. A...rozwiń całość

  IPN przekształca się w IPNW – Instytut Polowania Na Wałęsę. W każdym razie ta instytucja zaczyna zachowywać się jak partia polityczna, zajmując się wybiórczo wąską grupą ludzi i problemów. A powinna być instytucją narodowa a nie polityczną. To wynik naszej, niskiej jeszcze, kultury politycznej w III RP. Podobnie jest np. w publicznej TV czy radio.

  Precz z dyktaturą Instytutu Poniżania Narodu!
  Proponuję:
  1) Rozwiązać Instytut i przekazać jego kompetencje centralnie Sejmowi i lokalnie Archiwom Państwowym
  2) Prawda wyzwala, teczki są jej częścią – otworzyć.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo