Inea przejmuje Tesat. Klienci mogą zmienić umowę z...

Inea przejmuje Tesat. Klienci mogą zmienić umowę z operatorem

KD

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Formalne przejęcie udziałów Telewizji Kablowej Tesat przez spółkę Inea odbyło się 31 października, jednak do 7 stycznia 2014 byli już klienci Tesatu mogą zdecydować, czy chcą zostać przy dotychczasowych umowach, czy wolną skorzystać z oferty Inea.
Telewizja Kablowa Tesat docierała dotychczas do 21 tys. abonentów, a jej zasięg wynosił 100 tys. gospodarstw domowych w Poznaniu i okolicach. Dzięki przejęciu Inea znajduje się teraz na czwartym miejscu w rankingu operatorów kablowych w kraju.

- Tesat jest dla nas cennym nabytkiem, bo jego zasięg pokrywał się z naszym tylko w niewielkim stopniu, co daje nam dostęp do większej liczby klientów - mówi Kinga Podraza--Myszkowska, rzecznik Inei.
- Naszym celem jest to, żeby w ciągu najbliższych 5 lat co drugi mieszkaniec regionu miał dostęp do naszej oferty.

Firma Tesat powstała w 1992 roku, a jej zasięg obejmował Poznań, Luboń, Kórnik, Mosinę, Czempiń, Tarnowo Podgórne, Krosno, Głuszynę, Wiry, Szczytniki, Komorniki oraz Borówiec.

- Nowością dla dotychczasowych klientów Tesatu będzie m.in. internet mobilny, usługa multiroom, która umożliwia oglądanie telewizji na aż czterech telewizorach czy dekoder z funkcją nagrywania. Dodatkowo Inea oferuje klubową telewizję Lech TV oraz dostęp do biblioteki filmów na życzenie - wylicza pani rzecznik.

Pomimo obaw związanych z monopolizacją telewizji kablowych w Poznaniu, nowi klienci widzą plusy konsolidacji.

- Osoby wynajmujące mieszkanie miały dużo więcej formalności w Tesacie, której w Inei już nie ma - uważa Michał Kowalski, mieszkaniec Wildy

NAJNOWSZE INFORMACJE Z POZNANIA I WIELKOPOLSKI: GLOSWIELKOPOLSKI.PL
Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo