Nasi internauci przeciwni nowym uprawnieniom straży...

  Nasi internauci przeciwni nowym uprawnieniom straży miejskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nasi internauci twierdzą, ze straży miejskiej nie potrzebne są nowe uprawnienia. Aż 64 procent z nich stwierdziło, że paralizatory i przeszukania zatrzymanych to gruba przesada. 33 procent internautów uważa, że policja jest zbyt słaba i strażnicy powinni ją wzmocnić choćby przez zwiększenie zakresu ich kompetencji.
  Tydzień temu opublikowaliśmy na naszych stronach tekst i sondę do materiału o projekcie zwiększenia uprawnień Straży Miejskiej

  Władza liczy, że zwiększenie uprawnień strażnikom podniesie poziom bezpieczeństwa na naszych ulicach. Drobna przestępczość jest szczególnie dotkliwa w lokalnych społecznościach. W tym obszarze istotne znaczenie może mieć zwiększenie aktywności straży miejskich - podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
  Wśród nowych praw municypalnych ma znaleźć się możliwość przeprowadzania kontroli osobistej i przeglądania bagaży osobistych. Strażnik będzie mógł tego dokonać, jeśli ujmie osobę stwarzającą bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia.

  - Takie uprawnienie może być przydatne - uważa Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej. - Jeśli strażnik na przykład zatrzyma złodzieja samochodów, to musi go przeszukać. Jeżeli tego nie zrobi, to może zostać zraniony nożem przez przestępcę - wyjaśnia.

  Kolejną nowością ma być możliwość używania przez municypalnych między innymi paralizatorów elektrycznych. Mogą one skutecznie obezwładnić przestępcę, ale również stać się bardzo niebezpieczną bronią. Na dowód tego wystarczy przywołać przypadek Polaka, który zmarł na kanadyjskim lotnisku właśnie po użyciu przez ochronę takiego paralizatora.
  Większość naszych internautów wyraża zdecydowany sprzeciw wobec nowych propozycji parlamentarzystów…

  - Straż Miejska powinna zaglądać w każdy "kątek" miasta chodząc pieszo a nie patrolować miasto samochodem. Straż Miejska jest potrzebna do pilnowania porządku,a nie robienia sobie samochodem wycieczek po mieście. Uprawnień Straż Miejska ma wystarczająco - pisze Obserwator

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kwalifikacje

  zed (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Przede wszystkim należy zweryfikować jacy ludzie są zatrudnieni w SM, jak są weryfikowani, jak wygląda nabór i późniejsze szkolenie.
  Wg mnie strażnicy miejscy to często osoby bez podstawowych...rozwiń całość

  Przede wszystkim należy zweryfikować jacy ludzie są zatrudnieni w SM, jak są weryfikowani, jak wygląda nabór i późniejsze szkolenie.
  Wg mnie strażnicy miejscy to często osoby bez podstawowych kwalifikacji do pełnienia służby policjanta. Nie ma nic gorszego jak dać małpie brzytwę, a do tego sprowadza się nadanie SM większych uprawnień. SM powinna się skupić na utrzymaniu pożądku w mieście, drobnej chuliganerii i zwracaniu uwagi na stan urządzeń/sprzętu/wyposażenia w miejscach publicznych. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo