Miasto nie chce rekreacji nad Wartą

  Miasto nie chce rekreacji nad Wartą

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie wiadomo czy uda się zagospodarować zaniedbany cypel przy moście Chrobrego w Poznaniu.
  Urzędnicy z magistratu nie chcą wydać warunków zabudowy, argumentując to brakiem planu miejscowego dla rejonu Chwaliszewa. Bezradny inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i zapowiada, że będzie walczył o inwestycję.

  Z inicjatywą, by zmienić zaniedbany cypel w kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, wyszła w czerwcu zeszłego roku firma Impuls z Suchego Lasu. Plan zakłada zbudowanie ośrodka, w skład którego ma wchodzić: przystań motorowodna, całoroczny basen, hotel i dwie restauracje.
  W okresie letnim dostępna ma być piaszczysta plaża. Według planów całość zostanie połączona siecią pomostów. Koszt inwestycji to około 15 mln złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę kompleksu i rewitalizację zdegradowanej zatoki Warty.

  - Przez dziewięć miesięcy prowadziliśmy z miastem rozmowy i zapewniano nas, że pomysł jest godny uwagi - mówi Bernard Turzyma-Patocki, menedżer projektu "Na Cyplu". - Przekonywano nas, że wpisuje się on w długoletnie strategie miasta i województwa. Jak przyszło do określenia warunków zabudowy, odroczono ich wydanie na rok - żali się inwestor.

  W opinii przedstawicieli miasta, brak planu miejscowego uniemożliwia wydanie decyzji o zabudowie.
  - Nie możemy ustalić parametrów budowy, bo nie ma planu miejscowego - mówi Renata Kubiczek-Słomińska z Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. - Teren przy moście Chrobrego to obszar zalewowy, którego zagospodarowanie musi być szczególnie dokładnie przeanalizowane - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rządzą deweloperzy

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  W Poznaniu rządzą deweloperzy i żaden inny inwestor w mieście sie panoszył nie będzie - zwłaszcza w sąsiedztwie inwestycji deweloperskich i na atrakcyjnych terenach w centrum Poznania.
  Gdyby z...rozwiń całość

  W Poznaniu rządzą deweloperzy i żaden inny inwestor w mieście sie panoszył nie będzie - zwłaszcza w sąsiedztwie inwestycji deweloperskich i na atrakcyjnych terenach w centrum Poznania.
  Gdyby z takim planem wystąpił np.Ataner - to co innego. Im nawet Cytadele wolno zabudowywać...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zagospodarować cypel.

  Zibi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

  Uważam, że ten teren jest zaniedbany i dumy Poznaniowi nie przynosi. W taki czy inny sposób zagospodarowania tego terenu miasto Poznań musi coś z tym zrobić.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Klin w osiedle

  1poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

  Nie dziwię się. Po drugiej stronie znajduje się osiedle mieszkaniowe. A na co mieszkańcom tego osiedla hałas pod oknami. Fakt sprzedania nabrzeża Warty prywatnemu inwestorowi pod osiedle...rozwiń całość

  Nie dziwię się. Po drugiej stronie znajduje się osiedle mieszkaniowe. A na co mieszkańcom tego osiedla hałas pod oknami. Fakt sprzedania nabrzeża Warty prywatnemu inwestorowi pod osiedle mieszkaniowe z zakazem dostępu do rzeki normalnym ludziom jest skandalem, który z pewnością ponownie by wypłynął przy okazji dyskusji o nowej inwestycji.
  Co do MPZP - nic prostszego, aby go wywołać, najlepiej zlecając na zewnątrz bo wtedy zostanie wykonany w okresie do 12 miesięcy. Ale znowu mamy problem!! Jaki? Ano konsultacje społeczne!! I znowu dyskusja o otworzeniu nabrzeża Warty dla poznaniaków zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo