Bilet internetowy na podróż PKP

  Bilet internetowy na podróż PKP

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jutro ostatni dzwonek na podróż dla tych, którzy chcą śniadanie wielkanocne zjeść z najbliższymi daleko od Poznania. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, do dyspozycji zostaje kolej lub autobus.
  Aby uniknąć kolejek przy kasach na dworcu warto zamówić bilet przez internet. Na szczęście taką usługę nasz przewoźnik kolejowy oferuje. Bilet na autobus trzeba wciąż kupować tradycyjnie - przy okienku kasowym. Natomiast z biletem na pociąg już jest łatwiej.

  Na stronie www.pkp.pl jest zakładka "kup bilet przez internet". Po wejściu w nią, a jeszcze przed kupnem biletu, należy zarejestrować się w systemie. Wśród danych wymaganych przez PKP są imię i nazwisko, adres, adres internetowy oraz rodzaj i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość.

  Po podaniu tych danych pojawia się plansza z wyborem połączenia. należy wpisać stację wyjazdu i docelową oraz określić datę i wybrać godzinę. Kiedy już zdecydujemy się, o której wybierzemy się w podróż, klikamy "rezerwuj" i jesteśmy na następnej stronie.

  Tu do wypełnienia mamy kilka okienek. Można bilet kupić dla większej liczby osób oraz można wybrać ulgę (jeśli nam przysługuje). Jeśli nie chcemy siedzieć samotnie, możemy zdecydować się na zaznaczenie okienka "rezerwacja obok miejsca już zajętego". Wybieramy tu też klasę wagonu, jego rodzaj (bezprzedziałowy lub z przedziałami), miejsce na którym bedziemy siedzieć (przy oknie, na środku lub przy korytarzu) i czy chcemy jechać z palącymi czy raczej z pasażerami bez tego nałogu.

  Po wypełnieniu wszystkich informacji z tej strony, przenosimy się na stronę, gdzie jest podana wstępna informacja na temat naszej podróży. Widnieją tam nasze dane i wszelkie opcje dotyczące podróży wybrane przez nas. Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy przejść dalej - tu już jest nasz bilet gotowy do wydrukowania (znajdziemy na nim numer wagonu i naszego miejsca) i płatność on-line. Teraz należy kliknąć rodzaj płatności, zapłacić (za pomocą karty kredytowej), bilet wydrukować i zabrać ze sobą do pociągu.

  Teraz pozostaje już tylko życzyć miłej podróży i wesołych świąt w rodzinnym gronie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo