Internetowa rejestracja pacjentów to odległa przyszłość

  Internetowa rejestracja pacjentów to odległa przyszłość

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Internetowa rejestracja u lekarza, e-mail z aktualnymi wynikami badań, SMS przypominający o wizycie... To brzmi jak bajka i ma się nijak do rzeczywistości polskich przychodni lekarzy rodzinnych.
  Nadal w rejestracji królują przepastne szuflady wypełnione kartonowymi kopertami z danymi tysięcy pacjentów.

  - Internet w przychodniach to pieśń przyszłości - uważa Krystyna Kazimierska, szefowa Poradni Naramowickich w Poznaniu. - I nie byłby ułatwieniem, tylko utrudnieniem w pracy, bo personel musiałby się przeszkolić i trzeba by sporo za tę nowoczesność zapłacić .
  Tymczasem istnieją już narzędzia mogące pomóc w internetowym ogarnięciu papierowych danych i rejestracji.

  - Wdrożenie rejestracji za pomocą platformy iMed24 nic nie kosztuje - tłumaczy Andrzej Jaromin, wiceprezes zarządu iMed24 SA. - A korzyści dla przychodni są spore - między innymi zmniejszenie zatrudnienia i przyjazne rozwiązanie dla pacjenta.


  Platforma iMed24 jest jednym z kilku istniejących na rynku narzędzi internetowych, umożliwiających przychodniom rejestrowanie pacjentów za pomocą internetu. Innym rozwiązaniem jest wdrożenie Internetowego Systemu Informatycznego Obsługi Przychodni KS-SOMED lub skorzystanie z platformy OSOZ, czyli ogólnopolskiego systemu ochrony zdrowia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a telefon?

  mm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  internet... ha ha. personel musiałby się przeszkolić, fakt. może najpierw zrobić szkolenia z odbierania telefonu. polecam próby dodzwonienia się w godzinach rannych (=kiedy są jeszcze wolne...rozwiń całość

  internet... ha ha. personel musiałby się przeszkolić, fakt. może najpierw zrobić szkolenia z odbierania telefonu. polecam próby dodzwonienia się w godzinach rannych (=kiedy są jeszcze wolne terminy) do poradni na os. Rzeczypospolitej.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo