Poznań: Radna znalazła błąd

  Poznań: Radna znalazła błąd

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Komisja Rewizyjna Rady Miasta Poznania wczoraj pozytywnie oceniła wykonanie budżetu i wnioskuje o udzielenie prezydentowi absolutorium za 2008 rok.


  - Były jednak zastrzeżenia, które zawarliśmy w opinii - zaznacza Szymon Szynkowski vel Sęk, przewodniczący komisji. Radny PiS jako jedyny wstrzymał się od głosu.

  Radni mają obiekcje dotyczące realizacji dochodów pochodzących ze źródeł zagranicznych i UE. Zwracają uwagę na niedoszacowanie poziomu dochodów z PIT, CIT i podatku od czynności cywilnoprawnych, co utrudnia planowanie wydatków. Wskazują, że zaledwie 77 procent inwestycji zostało wykonanych. Zastrzeżenia budzi umorzenie podatkowe udzielone Spółdzielni Universum. Pozytywnie oceniono m.in. niski poziom zadłużenia miasta.

  Dzięki spostrzegawczości radnej LiD Magdaleny Pauszek udało się wychwycić błąd dotyczący wysokości niedoboru budżetu. Znalazł się on także w sprawozdaniu budżetowym. Na szczęście w porę został usunięty, choć wczoraj komisja musiała wezwać na pomoc Marię Waligórę z Wydziału Budżetu i Analiz. Okazało się, że niedobór wyniósł nie ponad 168 mln złotych, a 96 mln.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szukajcie a znajdziecie

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  dobrze, że jest taka radna, która chce i wie jak i co znaleźć.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo