Sąd nad trenerem oskarżonym o pedofilię

  Sąd nad trenerem oskarżonym o pedofilię

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dziś przed poznańskim sądem stanie Krzysztof L., były trener siatkówki w klubie UKS Chrobry Poznań.
  Jest on oskarżony m.in. o doprowadzenie nieletnich do poddania się innej czynności seksualnej oraz znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi nastoletnimi zawodniczkami. Grozi mu 12 lat więzienia.

  Afera wybuchła, gdy rok temu na policję zgłosiła się matka jednej z dziewcząt. Twierdziła, że Krzysztof L. wkładał ręce w majtki jej córki, dotykał jej piersi i pośladków. Kobieta zeznała również, że trener znęcał się psychicznie nad nastolatkami wyzywając i poniżając je.

  To wszystko miało trwać dwa lata, a do incydentów dochodziło przede wszystkim na obozach sportowych. Na tych, na które trener wręcz zabraniał przyjeżdżać rodzicom dziewczynek.
  Ciekawe były też metody szkoleniowe Krzysztofa L. Jak udało się ustalić śledczym, trener wyzywał młode siatkarki słowami "szuszwol, idiotka, debilka, pajac". Zdaniem prokuratury L. skłócał i manipulował nastolatkami. Nie pozostało to bez śladu na psychice dziewcząt. Wśród dowodów znajduje się m.in. pamiętnik jednej z podopiecznych trenera. Dziewczynka opisuje w nim samookaleczanie, a nawet myśli samobójcze.

  Krzysztof L. z piłką siatkową związany był od ponad 30 lat. Trenował m.in. Naftę Piła oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Poznaniu. Wielkopolski Związek Siatkówki mianował go koordynatorem kadry wojewódzkiej kobiet. Do jego władz miały dochodzić sygnały o "dziwnym" zachowaniu trenera. Zostały zignorowane.

  Po zatrzymaniu Krzysztofa L. kilka zawodniczek Chrobrego postanowiło wrócić do gry, lecz już w barwach innego klubu. Przedstawiciele UKS Chrobry zażądali jednak pieniędzy za karty siatkarek. Dzięki wstawiennictwu m.in. władz Poznania klub wydał karty za darmo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo