Kolejorz w półfinale Remes Pucharu Polski! Wisła za burtą

Po przegranej w Krakowie i ostatnim remisie w ligowym meczu w Poznaniu Lech był faworytem dzisiejszego spotkania o półfinał Remes Pucharu Polski z Wisłą.

Kolejorz nie zawiódł i pokonał krakowian 2:1 (2:0) prowadząc do przerwy po strzałach Roberta Lewandowskiego i Hernana Rengifo. Kontaktową bramkę zdobył w 49 minucie Arkadiusz Głowacki, ale to wszystko, na co było stać rywali w środowy wieczór.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:1 (2:0)
Bramki:
Robert Lewandowski (26), Hernan Rengifo (29) - Arkadiusz Głowacki (49).
Żółte kartki: Tomasz Bandrowski, Ivan Djurdjevic, Bartosz Bosacki - Junior Diaz
Sędzia: Adam Kajzer (Rzeszów)
Widzów: 16 500.

Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Ivan Djurdjević (75. Dimitrije Injać) - Sławomir Peszko (82. Anderson Cueto), Semir Stilić, Tomasz Bandrowski, Robert Lewandowski, Luis Henriquez - Hernan Rengifo (32. Jakub Wilk).
Wisła: Ilie Cebanu - Peter Singlar, Marcelo, Arkadiusz Głowacki, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (63. Marek Zieńczuk), Patryk Małecki, Junior Diaz (46. Rafał Boguski), Patryk Małecki, Piotr Ćwielong - Beto (46. Andrzej Niedzielan).
Pierwszy mecz: 1:0, awans Lecha.

Materiał oryginalny: Kolejorz w półfinale Remes Pucharu Polski! Wisła za burtą - Głos Wielkopolski