Oszustka naciąga poznaniaków - podaje się za adwokatkę,...

Oszustka naciąga poznaniaków - podaje się za adwokatkę, sprzedaje wycieczki...

Katarzyna Dobroń

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Joanna B. jest blondynką o twarzy anioła. To jednak pozór. Oszukuje ludzi. Ma dar przekonywania. - Długo nie chciałam uwierzyć, że wzięłam kredyt dla oszustki, oddałam jej oryginały swoich dokumentów i straciłam 22 tysiące złotych - opowiada Katarzyna Król, jedna z osób pokrzywdzonych przez kobietę podającą się za adwokata.
- Zaufałam kobiecie, która mnie oszukała - mówi Katarzyna Król

- Zaufałam kobiecie, która mnie oszukała - mówi Katarzyna Król ©Katarzyna Dobroń

Katarzyna Król pracuje na Wielkopolskiej Giełdzie Odzieżowej w Poznaniu. W lipcu przy boksie, w którym pracuje, zatrzymała się wraz z dziećmi Joanna B.

Joanna B. podawała się za adwokatkę, ale sprzedała też wycieczkę z biura, którego nie ma...

- Przyłożyła do siebie jedną z sukienek i zastanawiała się na głos, czy nowe ubranie będzie pasowało do togi. To ja zapytałam, czy jest adwokatem i poprosiłam, żeby poleciła mi kogoś, kto udziela porad prawnych za darmo. Chciałam ubiegać się o podniesienie alimentów od byłego męża - opowiada Katarzyna Król.

Niedługo po pierwszym spotkaniu Joanna B. zadzwoniła do sprzedawczyni tłumacząc, że jej były mąż został przyłapany na oszustwach ubezpieczeniowych z wykorzystaniem ich dzieci, jest właśnie przesłuchiwany i można będzie dostać 400 tysięcy złotych odszkodowania.

- Wymieniała nazwiska znanego mecenasa i prokuratora. Trzeba było tylko działać szybko, aby potwierdzić te informacje. Dlatego musiałyśmy wynająć prywatnego detektywa, którego usługi miały kosztować 15 tys. zł. Joanna B. przez cały dzień pomagała mi uzyskać kredyt. Niestety, udało się - opowiada Katarzyna Król.

Kobieta przyznaje, że sama nigdy nie rozmawiała z żadnym mecenasem, prokuratorem ani detektywem. Wcześniej już wypłacała pieniądze, które dawała Joannie M. na poczet opłat sądowych.

- Przyjaciółka przez cały czas mówiła mi, że coś jest nie tak, ale ta kobieta była taka przekonująca. Bez przerwy dzwoniła i pisała o tym jak przebiega sprawa. Zadzwoniłam w końcu do tego mecenasa, ale on ani o mojej sprawie, ani o Joannie nigdy nie słyszał - mówi Katarzyna Król.

Na początku października kobieta złożyła zeznania na policji i rozpoczęła poszukiwania oszustki na własną rękę. W końcu trafiła na ul. Lądecką 15, ale oszustka wyprowadziła się z wynajmowanego domu tydzień wcześniej.

Do tego czasu zdążyła jednak zadłużyć dom na blisko 6 tys. zł oraz oszukać właściciela posesji, Wiesława Klotschke, na kolejne 3 tysiące zł.

- Ta kobieta mieszkała tu od grudnia ubiegłego roku. Teraz mam dziury w ścianach, zniszczone meble, a z salonu wyniosłem dwa wiadra psich odchodów… - mówi oburzony Wiesław Klotschke.

Przez pół roku kobieta płaciła terminowo. W lipcu Joanna B. zaproponowała panu Wiesławowi wycieczkę all-inclusive na Majorkę w okazyjnej cenie - 3200 złotych. Mężczyzna zapłacił, ale szybko okazało się, że nie ma takiego biura podróży. Kobieta przestała również płacić czynsz.

- Powiedziała, że przelała mi 11 tysięcy złotych: zaległy czynsz za dwa miesiące i zwrot pieniędzy za wycieczkę. Przelew nigdy jednak nie dotarł. We wrześniu zapłaciła nareszcie zaległy czynsz i już nigdy nie odebrała telefonu - opowiada pan Wiesław.
- Zadzwoniłem na policję w Stęszewie, bo dowiedziałem się, że tam mieszka jej mąż. Okazało się, że tam także oszukała wiele osób, ale pod innym nazwiskiem. Powiedziałem funkcjonariuszom, że mieszka w moim domu. Nikt się nie pojawił. Kiedy przyszedłem tu w połowie października, dom był już pusty.

Biuro prasowe policji w Poznaniu poinformowało, że zawiadomienie o oszustwie przez fałszywą adwokat wpłynęło do Komisariatu Policji Poznań na Grunwaldzie na początku października tego roku, a materiały zostały w całości przesłane do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która prowadzi własne postępowanie.

Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu potwierdza, że postępowanie w sprawie Joanny B. toczy się już od maja 2012 roku.

Dlaczego kobieta wciąż swobodnie oszukuje kolejne osoby? Bo czuje się bezkarna - zgodnie z Kodeksem Postępowania Karnego oszustwo nie jest przestępstwem, za które grozi więzienie przed udowodnieniem winy. Z opowieści Katarzyny Król i Wiesława Klotschke wynika jednak, że samo postępowanie to za mało, aby powstrzymać Joannę B. przed kolejnymi oszustwami.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES WYDAWCA@GLOS.COM!


Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


Komentarze (26)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dabówka

aloś (gość)

Zgłoś naruszenie treści

a mieszka w Dabrówce

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Oszustka znowu się wyprowadziła

Zgłoś naruszenie treści / 2

Pani Bartkowiak z rodzinką właśnie wyprowadziła się z Dąbrowy pod Poznaniem , z pewnością do takiej miejscowości, gdzie może kontynuować swój proceder ...


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
na tropie

pies tropiący (gość)

Zgłoś naruszenie treści

długo tam nie pomieszka już ją tropimy

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
??

poszkodowany (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

wiemy już że ktoś się pod nią podszywa! Policja ustaliła że Paszkę się podszywa

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Sąd przyczynił się do tego aby oszustka nas wykorzystała

Zgłoś naruszenie treści / 4

Jestem zbulwersowana całą sytuacją, ponieważ oszustka po wyroku skazującym , przebywa na wolności i (dokładnie miesiąc po ogłoszeniu wyroku) oszukała mojego męża ( sprawa miała dotyczyć...rozwiń całość

Jestem zbulwersowana całą sytuacją, ponieważ oszustka po wyroku skazującym , przebywa na wolności i (dokładnie miesiąc po ogłoszeniu wyroku) oszukała mojego męża ( sprawa miała dotyczyć reprezentacji w Sądzie Pracy i sprawy odszkodowawczej w Sądzie Cywilnym) na kwotę 16,500tys.złotych tzw. wpisowego . Nie byłoby tego , gdyby Sąd nie lekceważył działań oszustki. Nie byłoby dalszych ofiar, gdyby p, Bartkowiak siedziała za kratami. Proszę o pomoc - o miejscu pobytu oszustki , która notorycznie zmienia miejsce ,kontakt jolaniew61@interia.plzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a teraz znowu zmieniła nazwisko

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Nic dziwnego, że nie można jej złapać, teraz używa nazwiska Joanna Sokołowska ewentualnie Joanna Bartkowiak-Sokołowska, chociaż podobno ostatnio nawet zmieniła imię na Elżbieta. Należy być bardzo...rozwiń całość

Nic dziwnego, że nie można jej złapać, teraz używa nazwiska Joanna Sokołowska ewentualnie Joanna Bartkowiak-Sokołowska, chociaż podobno ostatnio nawet zmieniła imię na Elżbieta. Należy być bardzo uważnym w kontaktach, ale co z tego jeżeli nie wie się z kim się rozmawia bo tożsamość jest ukrywana... Poza tym wiele rzeczy załatwia jej konkubent i wspólnik w Kancelarii Jomar - Mariusz Sokołowski, bo on nie ma jeszcze złej prasy.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Miejsce pobytu

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Prokuratura została powiadomiona o miejscu pobytu tej pani.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
oszustka

oszukana (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

prosze o pomoc joanna misztal bartkowiak znowu sie wyprowadzila jesli znasz jej nowy adres napisz teraz oszukuje ludzi na nieruchomosciach

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
oszustka wyłudza od Wrocławian

witold (gość)

Zgłoś naruszenie treści

We Wrocławiu znana jest oszustka Agnieszka Peikert z ul Zaporoskiej kobieta wyłudza pieniądze na wymyślone choroby uważajcie na panią dosyć otyłą do tego stopnia że nadmiary tworzą tzw...rozwiń całość

We Wrocławiu znana jest oszustka Agnieszka Peikert z ul Zaporoskiej kobieta wyłudza pieniądze na wymyślone choroby uważajcie na panią dosyć otyłą do tego stopnia że nadmiary tworzą tzw ,,kieszenie,, może dlatego łatwo ulec opowieściom o jej rzekomej chorobie. Pamiętajcie że to bzdury i celem jest wyłudzenia pieniędzy. Prócz wymyślania chorób Pani ta razem współpracuje z naganiaczami którzy tworzą też historie posiadaniu pezez Agnieszkę Peikert znacznego spadku Nie wierzcie w te bzdury nikomu. Nie próbujcie dawć jej pieniędzy stwarzanie fikcji o jej majątku ma na celu uwiarygadniania jej w spłaceniu pieniędzy które od was wyłudzi. Ostrzegam to wszystko to kłamstwa by was ogołocić z gotòwki ! Agnieszka Peikert to tzw słup na który robione są różne przekręty ,ale pani ta wie co robi jest świadomym słupem. Nie dawajcie jej żadnych pieniędzy ! Kobieta potrafi tworzyć pisma do banków by robić uwiarygadniać posiadanie pieniędzy. Tworzy nawet pisma od Banków wszystko po to byście myśleli że ,,nie pisałby ktoś pisma do takich instytucji gdyby nie posiadał majątku,, Prawda jest taka że jeżeli ma to z oszustw i wyłudzeń. I napewno będzie nimi szastać by zrobić na Was fałszywe wrażenie .Nie pożyczajcie pieniędzy tej kobiecie !! Pani ta została już skazana z art 286 kk zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kasę mają dzieci Joanny B.

szeryf (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Joanna M. obecnie B. ma dzieci które są plenipotentami ukradzionej kasy. Odchody są po psach, którymi opiekuje się m.in. teściowa Bartka - syna złodziejki. Joanna M była skazana w zawieszeniu przez...rozwiń całość

Joanna M. obecnie B. ma dzieci które są plenipotentami ukradzionej kasy. Odchody są po psach, którymi opiekuje się m.in. teściowa Bartka - syna złodziejki. Joanna M była skazana w zawieszeniu przez Sąd w Grodzisku Wielkopolskim za posługiwanie się fałszywymi zaświadczeniami US. Poznań Północ prowadziła przeciw niej postępowanie o kolejne fałszerstwo ale nie wiem z jakim skutkiem. Joanna B. nadal jeszcze jest bezkarna - jako Joanna M. została doprowadzona na komisariat Poznań Północ w pod koniec 2011 ale została po odmowie zeznań zwolniona. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do piotra czyli pani joanny bartkowiak

poszkodowany (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

proszę przeczytać artykuł fałszywy adwokat wyłudzila 1,5 mln złotych zamieszczony w glosie wielkopolskim i bedzie wiadomo kto jest oszustka i na ciąga biednych ludzi na kasę udając adwokat


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
KK

Kasia Kul (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Jak się skończyło zawodówkę , i podrabiało się dyplomy to się dobrze artykułu ze zrozumieniem nie potrafi!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Katarzyna Król

Piotr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9

Tym razem Pani Katarzyna Król zamieszkała na oś , Zwycięstwa w Poznaniu próbuje naciągnąć na pieniądze osobę następną . Najpierw moją mamę na odszkodowanie po wypadku, kolegę z którym mieszkała ,...rozwiń całość

Tym razem Pani Katarzyna Król zamieszkała na oś , Zwycięstwa w Poznaniu próbuje naciągnąć na pieniądze osobę następną . Najpierw moją mamę na odszkodowanie po wypadku, kolegę z którym mieszkała , męża , a teraz znów to . poszła na całość . posunie się do wszystkiego żeby zdobyć pieniądze .zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do Pani Joannna- Piotr

Agnes (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Pani Joanno...niech Pani da juz spokoj...nic Pania nie usprawiedliwi...sadzi Pani ze jestesmy tak glupi???? Udalo sie Pani wyludzic pieniadze od ludzi ale to nie znaczy ze ci ludzie nie maja...rozwiń całość

Pani Joanno...niech Pani da juz spokoj...nic Pania nie usprawiedliwi...sadzi Pani ze jestesmy tak glupi???? Udalo sie Pani wyludzic pieniadze od ludzi ale to nie znaczy ze ci ludzie nie maja przyjaciol i znajomych ktorzy im pomoga...a Pani??? Czy Pani ktos pomoze??? Nie sadze.......zostala Pani sama...smutne jest to ze Pani rowniez jest MATKA,czy pomyslala Pani robiac TE rzeczy w tym momencie o swoich dzieciach??? Ze Pani je krzywdzi? Zreszta czego mozna spodziewac sie po takiej osobie jak Pani.......prosze pamietac....WSZYSTKIE NASZE UCZYNKI POWRACAJA Z PODWOJONA SILA.......los sie msci lub nagradza w zaleznosci co uczynilismy a Pani wyrzadza tylko SAME ZLO.....zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zło

kasia (gość)

Zgłoś naruszenie treści

z kąt znamy to powiedzenie Kasiu . brak pieniędzy nie usprawiedliwia postępowania pod innym psełdonimem kogo chcesz tym razem oszukać...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kk

Kasia Kul (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

I za ujawnianie danych Joanno Misztal Bartkowiak odpowiesz przed prokuraturą dodatkowo :)
Pozdrawiam gorąco TWOJA OFIARA

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Twarz anioła?!

Mary (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

jesli tak wygladają i anioły to ..... wolw byc diabłem

1 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo