Luboń i Poznań przeciwko F-16

  Luboń i Poznań przeciwko F-16

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rada Miasta Poznania jednogłośnie przyjęła wczoraj stanowisko popierające postulaty Rady Miasta i burmistrza Lubonia, dotyczące lotniska w Krzesinach. Radni uznali, że wszystkie okoliczne gminy powinny się przyłączyć do apelu skierowanego do Ministerstwa Ochrony Środowiska.
  Samorządy domagają się nałożenia na wojsko obowiązku zainstalowania systemu umożliwiającego ciągły pomiar hałasu i zamieszczanie wyników w internecie. Ponadto żądają m.in. zweryfikowania stref obszaru ograniczonego użytkowania oraz wyjaśnienia, czy uzyskane przez wojsko decyzje o pozwoleniu na budowę oraz środowiskowe nie zostały wydane z naruszeniem prawa.

  - Odebraliśmy wiele skarg mieszkańców na wojsko ignorujące ich problemy - twierdzi Barbara Nowaczyk-Gajdzińska, poznańska radna z klubu PO. - Samorządy nie mają kompetencji, by w te sprawy ingerować. Mieszkańcy skazani są na sądy powszechne, a te zasądzają symboliczne kwoty.

  Gajdzińska-Nowaczyk dodała, że hałas jest bardzo uciążliwy, a samolotów F-16 będzie jeszcze więcej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo