Mocne uderzenie kickbokserów

Maciej Łosiak
Na ringu w Swarzędzu  na dobrym poziomie stały walki, które decydowały o medalach
Na ringu w Swarzędzu na dobrym poziomie stały walki, które decydowały o medalach R. Królak
Dobre wyniki osiągnęli reprezentanci wielkopolskich klubów podczas mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów w kickboxingu, które rozegrane zostały w hali Unii w Swarzędzu. Zawody odbyły się w formule full contact.

Na najwyższym stopniu podium stawali reprezentanci Junior Boks Poznań, Czerwonego Smoka Poznań oraz Prosny Kalisz.

- Większość walk eliminacyjnych stała na średnim poziomie. Natomiast zawodnicy i zawodniczki rywalizujący w pojedynkach finałowych pokazali dobre przygotowanie i niezłe już umiejętności techniczne - mówi Wojciech Kierstein z Junior Boks, współorganizatora mistrzostw.

Szczególnie wśród młodzieżowców odbyło się kilka interesujących walk. W wadze do 63 kg Kajetan Kierstein (Junior Boks, uczeń VI LO) pokonał w finale swojego odwiecznego rywala Jarosława Daschke (Champion Gdańsk).

- Po pierwszej rundzie, którą syn przegrał, nagle przeszedł on metamorfozę i ostatecznie zwyciężył - relacjonuje pojedynek syna Wojciech Kierstein.

Dobrze zaprezentowali się również dwaj inni kickbokserzy klubu Junior Boks - Tomasz Duszak i Piotr Odważny. Obaj zdobyli złote medale. Duszak to aktualny wicemistrz Polski seniorów w boksie. Natomiast Odważny zdecydował się wystąpić w kategorii do 71 kg (choć na co dzień walczy w niższej kategorii), gdyż była liczniej obsadzona. Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji młodzieżowców stanęli też inni reprezentanci Poznania, zawodnicy Czerwonego Smoka - Przemysław Lis (86 kg) i Jakub Smoliński (91 kg).

- W naszym klubie stawiamy zarówno mocno na boks, za który odpowiedzialny jest Arkadiusz Polcyn, jaki na kickboxing. W tej drugiej dyscyplinie to ja zajmuję się szkoleniem - dodaje Wojciech Kierstein.

Warto podkreślić, że klub Junior Boks połączył siły z dynamicznie rozwijającym się zespołem Fight Club Opalenica. Obecnie treningi odbywają się w siedzibie Junior Boksu przy ul. 28 Czerwca 1956 roku 222 w Poznaniu (siłownia Hulk) oraz w Opalenicy i Szamotułach.

Najmłodsza, opalenicka grupa liczy kilkunastu zawodników. Szkoleniem zajmuje się Radosław Laskowski. To były zawodnik, który był m.in. mistrzem Polski i wicemistrzem Europy w kickboxingu.