Marszałek nie zawiesi swoich zastępców

  Marszałek nie zawiesi swoich zastępców

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Odwołania albo zawieszenia wicemarszałków Leszka Wojtasiaka (PO) i Wojciecha Jankowiaka (PSL) nie będzie.
  Marszałek Marek Woźniak otrzymał już pierwsze wyjaśnienia IPN dotyczące swoich zastępców i do czasu orzeczenia sądowego nie będzie podejmował żadnych personalnych decyzji. To oznacza, że obaj zapewne dotrwają do końca kadencji. Wybory samorządowe odbędą się bowiem jesienią 2010 roku.

  Według dokumentów IPN wicemarszałek Wojciech Jankowiak został "pozyskany na zasadzie dobrowolności" w styczniu 1988 roku. Otrzymał pseudonim "Jan". Wicemarszałek Leszek Wojtasiak miał zostać zarejestrowany w grudniu 1982 roku jako TW "Rubin" przez Oddział WSW 3. Dywizji Lotnictwa Szturmowo-Rozpoznawczego w Powidzu. Obaj zaprzeczają, że współpracowali ze służbami PRL i złożyli w sądzie wnioski autolustracyjne.


  Dokumenty IPN znalazły się w internecie trzy miesiące temu. Wtedy marszałek Woźniak nie podjął żadnych decyzji personalnych. Zadeklarował, że wyśle pismo do IPN z prośbą o wyjaśnienia i od tego uzależni dalsze kroki. Taka odpowiedź jest już w rękach marszałka.


  - Potwierdzam, że pismo od IPN wpłynęło - przyznaje Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik marszałka województwa wielkopolskiego. - Instytut informuje w nim, że terminu zakończenia postępowania, które obecnie trwa, nie można w tej chwili przewidzieć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo