Konin: Rzucił się z nożem na matkę

  Konin: Rzucił się z nożem na matkę

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na trzy miesiące do konińskiego aresztu trafił 29-letni Bartosz M. Mężczyzna rzucił się z nożem na matkę. Groził również babci. Na szczęście kobietom nic się nie stało.
  Bartosz M. niedawno wyszedł z więzienia. Odsiadywał wyrok 10 lat za spowodowanie śmierci. Jako nastolatek, napadł na przypadkowego mężczyznę, który siedział na murku przed nocnym sklepem w Koninie. Powodem napaści była odmowa pieniędzy na piwo. Zdemoralizowany chłopak skopał mężczyznę. W wyniku obrażeń ofiara zmarła.

  Kiedy Bartosz M. opuścił zakład karny zamieszkał z babcią. Nie wiadomo dlaczego zabronił się jej kontaktować z córką.
  Każda próba odwiedzin, czy nawet rozmowy telefonicznej matki i babci mężczyzny kończyła się awanturą i groźbami. Niedawno oprawca próbował już zaatakować matkę w jej mieszkaniu. Wówczas w obronie kobiety stanął pies. Bartosz M. wystraszył się czworonoga i wyszedł.

  Kiedy 29-latka nie było w domu, matka i babka postanowiły się w końcu spotkać. Niestety mężczyzna wrócił zanim kobiety zdążyły się pożegnać. Wpadł w furię. Chwycił nóż i rzucił się na matkę. Ta nie tracąc zimnej krwi, wytrąciła mu narzędzie z ręki i zaalarmowała policję. Bartosz M. uciekł. Po kilku minutach wpadł jednak w ręce mundurowych.

  - Nie ma logicznego wyjaśnienia zachowania mężczyzny. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy i policjanci przewieźli go do izby wytrzeźwień - mówi Renata Purcel-Kalus, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

  Prokuratura przedstawiła już Bartoszowi M. zarzut gróźb karalnych. Na jej wniosek sąd rejonowy wydał decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo