Sport

Koszykówka: Popisowa gra Howard i Skobel

Marek Lubawiński

Koszykarki INEA/AZS Poznań zagrają o piąte miejsce w rywalizacji Ford Germaz Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Katarzynę Dydek po dwóch meczach okazała się lepsza od Dudy/SuperPol Leszno. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem leszczynianek 71:60, w rewanżu górą były poznanianki, wygrywając 91:77.

Wczorajsze spotkanie było niezwykle ciekawe i emocjonujące. Po dwóch kwartach wydawało się, że koszykarki z Poznania nie będą miały problemu z pokonaniem rywalek, i to różnicą znacznie większą niż wymagane 11 punktów. Na początku trzeciej odsłony prowadziły nawet 60:40.
    Jednak podopieczne Jarosława Krysiewicza zaczęły w drugiej połowie odrabiać straty.
    W czwartej kwarcie po rzutach skutecznej Aleksandry Drzewińskiej i niezawodnej Edyty Krysiewicz przewaga akademiczek zmalała do pięciu punktów. W 36. minucie było 80:75 dla INEA/AZS. I zrobiło się ciekawie.

Ale w poznańskich szeregach znakomicie grały Okeisha Howard i Agnieszka Skobel. Obie zdobyły łącznie aż 51 punktów. Na postawę leszczyńskiego zespołu na pewno wpłynął też fakt, że w ostatnich minutach zabrakło trzech podstawowych zawodniczek. Joanna Czarnecka, Martyna Koc i Katarzyna Krężel musiały opuścić boisko po pięciu przewinieniach.
    O piąte miejsce zagra INEA AZS. Jeśli wygra zmagania z Energą Toruń, zajmie lepszą lokatę niż w ubiegłym sezonie.

Miejsca 5 - 8 (mecz i rewanż)
    INEA/AZS Poznań - Duda/SuperPol Leszno 91:77
    (29:17, 25:21, 18:24, 19:15)
    INEA/AZS:
    Howard 26, Skobel 25 (3x3), Walich 18 (1x3), Mrozińska 10, Idczak 8 (2x3), Alelunaite-Jankowska 4, Rafałowicz 0, Pamuła 0.
    Duda/SuperPol: Drzewińska 18 (4x3), Krężel 16 (2x3), Czarnecka 14, Krysiewicz 13 (1x3), Durak 12, Koc 2, Nawrotek 2, Król 0.
    Pierwszy mecz 71:60 dla Dudy/SuperPol.

Energa Toruń - Utex/ROW Rybnik 74:58. Pierwszy mecz 77:63 dla Energi.

O piąte miejsce INEA/AZS Poznań zagra z Energą Toruń.
    O siódmą lokatę Duda/SuperPol Leszno zagra z Utex/ROW Rybnik.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.