The Subways: W hołdzie królowej rocka

  The Subways: W hołdzie królowej rocka

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  The Subways znani są wielkopolskim widzom głównie za sprawą znakomitego występu podczas ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie.
  The Subways znani są wielkopolskim widzom głównie za sprawą znakomitego występu podczas ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie.

  Wtedy publika nie chciała wręcz wypuścić Anglików ze sceny, nawet pomimo tego, że tuż za nimi swój koncert miał dać ukochany przez jarocińskich bywalców Kult. W niedzielę w Eskulapie takich problemów nie będzie - tym razem to oni będą główną gwiazdą wieczoru.

  Zespół powstał w 2003 roku w angielskim miasteczku Hertfordshire. Z braku pieniędzy na profesjonalne studio muzycy postanowili nagrywać swoje pierwsze utwory w domu, publikując je regularnie na własnej stronie internetowej. To właśnie dzięki Sieci The Subways zyskali wśród angielskich słuchaczy dużą popularność. Do tej pory formacja wydała dwa krążki: pochodzący z 2005 roku "Young For Eternity" oraz ubiegłoroczny "All or Nothing".

  Indie - rockowy wieczór w Eskulapie. W niedzielę na tamtejszej scenie zagrają Brytyjczycy z The Subways oraz polska Kumka Olik

  Recepta popularnych "Subwaysów" na sukces jest prosta. Zespół gra melodyjnego indie rocka z nośnymi, bardzo łatwo wpadającymi w pamięć refrenami. Na tyle łatwo, że po ich największy przebój "Rock'N'Roll Queen" sięgnęli do tej pory twórcy aż trzech filmów (piosenka pojawiła się w "Szklanej Pułapce 4.0", "Rock'N'Rolli" oraz "O.C."). "Rockowa królowa" jest też zazwyczaj nagłośniej oklaskiwanym utworem na koncertach angielskiego tria.

  To właśnie występy na żywo są od dawna wizytówką The Subways. Muzycy nie oszczędzają się na scenie - grają punkowo, energetycznie i bardzo, bardzo głośno. Do legendy przeszły już kilkumetrowe skoki wokalisty, Billy'ego Lunna na ręce publiczności. Warto przygotować się na to, stojąc w pierwszych rzędach niedzielnego występu The Subways w Eskulapie.

  Przed zagranicznymi gośćmi jako support zagra Kumka Olik.

  The Subways
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  niedziela 5.04, godzina 10
  bilety: 33, 38 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo