Konin: Messi w spódnicy czyli Ewa Pajor najlepszą piłkarką do lat 17 na Starym Kontynencie

PAT
Ewa Pajor najlepszą piłkarką Europy
Ewa Pajor najlepszą piłkarką Europy Beata Pieczyńska
Ewa Pajor, piłkarka Medyka Konin, została wybrana przez UEFA najlepszą zawodniczką roku do lat 17 w Europie.

UEFA wybrała zawodniczkę Medyka Konin najlepszą zawodniczką roku w Europie, w kategorii do lat 17.

Kilka miesięcy temu zawodniczka zrobiła furorę, gdy razem z kadrą Polski do lat 17 zdobyła mistrzostwo Europy. Pajor za swoje występy była przez wszystkich chwalona i została nawet nazwana Messim w spódnicy. Piłkarka z Konina ma świetne umiejętności techniczne, do tego jest bardzo szybka i potrafi z łatwością wypracować sobie sytuację strzelecką.

Jej potencjał docenił również trener reprezentacji, Wojciech Basiuk i powołałkoniniankę do kadry na mecz towarzyski z Francją (25 października, Beauvais) i mecz eliminacji mistrzostw świata ze Szkocją (31 października, Grodzisk Wlkp.). Obok Messiego w spódnicy uznanie selekcjonera zdobyły też inne zawodniczki Medyka, a mianowicie Patrycja Balcerzak, Anna Gawrońska i Aleksandra Sikora.

Po sześciu kolejkach żeńskiej ekstraligi drużyna Medyka Polomarket Konin z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli. 17-latka zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Zdobyła dotychczas dziewięć bramek. Wszystko wskazuje na to, że Pajor w przyszłości będzie grała zagranicą, ale w tym sezonie raczej nie zmieni już barw klubowych.