Poznańskie targowiska skontrolowane przed świętami

  Poznańskie targowiska skontrolowane przed świętami

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nerwowo było dzisiaj na straganach rynków Bernardyńskiego, Jagiellońskiego, Jeżyckiego, Łazarskiego, Wielkopolskiego i na Świcie. Od rana trwały na nich kontrole sanepidu.
  - Chcemy sprawdzić przede wszystkim terminy przydatności do spożycia oraz warunki higienicznego przechowywania - mówi Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. - Kontrola dotyczy też oznakowań w języku polskim, jakie powinny znajdować się na produktach pochodzących z zagranicy.

  Pracujący na placu Wielkopolskim kontrolerzy mieli pełne ręce roboty - większość z oferowanych wielkanocnych słodyczy nie była w odpowiedni sposób oznakowana. Okazało się również, że niektórzy sprzedawcy działali bez uprawnień.

  - Po kontroli będziemy kierować do wojewódzkiej stacji sanepidu wnioski o ukaranie sprzedawców - twierdzi Kamila Gonsiarz, kontrolerka żywności. - Ci, którzy działają bez uprawnień muszą wystąpić o pozwolenie i to też później będzie skontrolowane.

  Wydaje się jednak, że kary nie są bardzo dotkliwe. - Za sprzedaż słodyczy bez polskiego oznakowania kara wynosi pięciokrotność zakwestionowanych towarów - wyjaśnia Ewelina Suska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Za działanie bez zezwolenia natomiast kara wynosi pięciokrotność średniego wynagrodzenia wg GUS.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo