Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe!...

Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe! [ZDJĘCIA]

KL

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe! [ZDJĘCIA]
1/2
przejdź do galerii
Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe! Gigantyczny prawdziwek i burak o wadze 2,65 kilograma – to rośliny, które tam wyrosły.
Wielki grzyb wyrósł w lasach pod Choczem w powiecie Pleszewskim. Znalazła go pleszewianka Lucyna Politowicz, a demonstruje jej wnuczka Małgosia Nawrocka.

Również w Pleszewie wyrósł inny gigant. Burak o wadze 2,65 kg urósł na działce Mirosława Krawczyka w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ,,Malwa''.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Proszę redaktora o dokształcenie się, jeżeli o czymś pisze.

Stempel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Grzyby kiedyś, może i były zaliczane do roślin, ale obecnie tak nie jest. Wystarczy spytać "wujka google" i przeczytać w wikipedii, że "Obecnie taki status jest uważany za niewłaściwy. Grzyby są...rozwiń całość

Grzyby kiedyś, może i były zaliczane do roślin, ale obecnie tak nie jest. Wystarczy spytać "wujka google" i przeczytać w wikipedii, że "Obecnie taki status jest uważany za niewłaściwy. Grzyby są uznawane za jedną z linii rozwojowych w obrębie supergrupy Opisthokonta (jednej z sześciu, na które podzielono jądrowce), do której zalicza się także m.in. zwierzęta" (za Wikipedia.org). Podsumowując grzyby są oddzielnym królestwem organizmów. Zalecam następnym razem głębsze ogarnięcie tematu, zanim się coś napisze, nawet jeśli chodzi o błahy temat (pozornie). Pozdrawiam.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo