Menu Region

Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe!...

Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe! [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

KL

1Komentarz Prześlij Drukuj
Czy są grzyby w Wielkopolsce? W Pleszewie nawet rekordowe! Gigantyczny prawdziwek i burak o wadze 2,65 kilograma – to rośliny, które tam wyrosły.
Wielki grzyb wyrósł w lasach pod Choczem w powiecie Pleszewskim. Znalazła go pleszewianka Lucyna Politowicz, a demonstruje jej wnuczka Małgosia Nawrocka.

Również w Pleszewie wyrósł inny gigant. Burak o wadze 2,65 kg urósł na działce Mirosława Krawczyka w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ,,Malwa''.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Proszę redaktora o dokształcenie się, jeżeli o czymś pisze.

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stempel (gość)  •

Grzyby kiedyś, może i były zaliczane do roślin, ale obecnie tak nie jest. Wystarczy spytać "wujka google" i przeczytać w wikipedii, że "Obecnie taki status jest uważany za niewłaściwy. Grzyby są uznawane za jedną z linii rozwojowych w obrębie supergrupy Opisthokonta (jednej z sześciu, na które podzielono jądrowce), do której zalicza się także m.in. zwierzęta" (za Wikipedia.org). Podsumowując grzyby są oddzielnym królestwem organizmów. Zalecam następnym razem głębsze ogarnięcie tematu, zanim się coś napisze, nawet jeśli chodzi o błahy temat (pozornie). Pozdrawiam.

odpowiedzi (0)

skomentuj