Konin: Górnicy chcą podwyżek

  Konin: Górnicy chcą podwyżek

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Górnicy z kopalni "Konin" chcą podwyżek. Podniesienie płac mają już zagwarantowane górnicy z "Adamowa" oraz pracownicy PAK-u.
  Branża energetyczna jest chyba jedyna, która w czasie kryzysu podnosi wynagrodzenia swoim pracownikom. W KWB "Konin" trwają obecnie negocjacje płacowe. Według Romana Wawrzyniaka, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" chodzi o wynegocjowanie podwyżek dla wszystkich pracowników. - Jako związek działamy w interesie wszystkich pracujących w kopalni. Chcemy podwyżek o 8 procent - powiedział Roman Wawrzyniak.


  Z kolei Józef Pindras, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w KWB, twierdzi że jest dobrej myśli jeśli chodzi o osiągniecie porozumienia. - W trakcie rozmów nie chcę niczego komentować, ale myślę że niebawem dojdziemy z zarządem do porozumienia - stwierdził Józef Pindras.
  Porozumienie podpisały natomiast związki zawodowe z zarządem KWB "Adamów". Tam górnicy otrzymają 9 procentowe podwyżki. Jednak jak zaznaczył Dariusz Korycki ze ZZG, jest to tylko porozumienie płacowe, nie ma natomiast szczegółowych uzgodnień.


  Podwyżki otrzymają także pracownicy ZE PAK oraz spółek zależnych. Jednak związkowcy nie chcą zdradzić ile pieniędzy udało się im wynegocjować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo