Poznań: Pacjenci Strusia mają gabinet terapii biologicznej

  Poznań: Pacjenci Strusia mają gabinet terapii biologicznej

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Chorzy cierpiący na reumatoidalne zapalenie stawów mają w Szpitalu im. Strusia w Poznaniu nowoczesną, własną pracownię. Otwarty wczoraj gabinet został oddany do ich dyspozycji, dzięki czemu zyskali teraz lepsze, bardziej komfortowe i kameralne warunki do leczenia nowoczesnymi lekami biologicznymi.
  Do tej pory chorzy, którzy przychodzili po kolejną dawkę leku, korzystali z ogólnej sali szpitalnej, dzisiaj podanie preparatu, które trwa kilka godzin, jest bardziej bezpieczne i wygodniejsze. Szpitalny Oddział Reumatologii i Osteoporozy wzbogacił się o nową pompę infuzyjną, która jest wymagana przy podawaniu jednego z leków.

  - Jeżeli zauważymy, że coś się dzieje z pacjentem, możemy obecnie odłączyć pompę i po pewnym czasie podłączyć ją ponownie. To jest duże ułatwienie dla nas obsługujących i dla chorego - informuje Anna Revers, pielęgniarka oddziałowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo