Osiem lat czekają na swoje pieniądze

  Osiem lat czekają na swoje pieniądze

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od 8 lat bezskutecznie czeka na swoje pieniądze 3 tysiące udziałowców Wielkopolskiego Banku Rolniczego z Kalisza. Nad śledztwem dotyczącym tej afery zapadła tajemnicza cisza. Łódzcy prokuratorzy nabrali wody w usta i jak ognia unikają odpowiedzi na pytania dziennikarzy.
  Anonsowane kolejne terminy zakończenia śledztwa były wielokrotnie przesuwane. Czyżby sprawa, w którą zamieszani są czołowi działacze Ligi Polskich Rodzin, miała podzielić los innych afer, które przeciągane w nieskończoność umarły śmiercią naturalną?

  W ubiegłym roku prokuratura zamówiła opinię biegłych z dziedziny ekonomii oraz kolejną, dotyczącą zakresu transakcji dokonywanych w WBR i w firmach związanych z tym bankiem. - Po skompletowaniu opinii powstanie analiza materiału dowodowego i określony będzie kierunek dalszych działań - zapewniał we wrześniu prokurator Radomił Bartodziejski z Wydziału VI Zamiejscowego Biura ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Łodzi. Mimo, że od tygodnia prokuratura zapowiada, że coś ma - zwrotu w śledztwie nie ma.

  WBR to pierwszy w Polsce chłopski bank, którego udziałowcami było prawie 3 tys. rolników z Wielkopolski, Kujaw i Pomorza. Przez dłuższy czas funkcję wiceprezesa pełnił były kujawski poseł LPR Witold Hatka. W 2000 roku doprowadził do wymiany władz w banku, sam zostając przewodniczącym rady nadzorczej. Wśród jej członków znaleźli się m.in. prominentni działacze Ligi Roman Giertych i Marek Kotlinowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo