Tenis: znamy zwycięzców Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski

Maciej Łosiak
Od lewej stoją: Maciej Duda, Damian Dziura, Jacek Torzewski i organizator mistrzostw Jakub Puchalski Fot. Jakub Puchalski
Zakończyły się rozgrywki trzeciej edycji Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski .

Siedem turniejów, w tym cztery dla dzieci. Do tego ponad 350 uczestników, 159 pucharów, nagrody finansowe i rzeczowe. To statystyki największego w Polsce cyklu tenisowego - trzeciej edycji Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski VW Rzepecki Mroczkowski.

Zwycięzcami zostali Jacek Torzewski w kategorii +40, Maciej Duda w kategorii open, Damian Dziura w kategorii open w grze podwójnej. W grupach dziecięcych, do 8. roku życia wygrał Bruno Kokot, a do 10. Mateusz Kułakowski.

- Ostatni turniej w Parku Tenisowym Olimpia był formalnością dla Dudy i Dziury. Torzewski natomiast musiał rozegrać pojedynek o zwycięstwo. Jego rywalem był Marek Fras, który będąc największą niespodzianką sezonu zajął ostatecznie drugie miejsce w singla oraz trzecie w debla - relacjonuje Jakub Puchalski, organizator cyklu.

W tej samej kategorii w singla, trzecie miejsce zajął Janusz Nowicki. W pozostałych grupach amatorskich, podium podzielili się Dziura (pierwszy w debla, drugi w singla) oraz Duda (wygrał singla, w debla był drugi) Trzecie miejsce w najliczniejszej grupie open zajął Tomasz Żuchowski.

W kategoriach dziecięcych do lat 8. rywalizacja toczyła się pod dyktando czterech zawodników Bruno Kokota, Julien Dieu, Wiktora Klewicza oraz Dominiki Podhajeckiej. W kategorii do lat 10. zwyciężył Mateusz Kułakowski wygrywając trzy ostatnie turnieje. Dwie kolejne lokaty zajęli: Adam Marcinkowski i Szymon Goldszmyt.

Turnieje z mistrzostw Wielkopolski to także regionalne eliminacje do rywalizacja o rakietę Karoliny Woźniackiej. Finał zawodów odbędzie się w grudniu. Z trzech turniejów do decudujacej rozgrywki awansowało dwóch liderów z każdej kategorii. Wyjątkiem jest Goldszmyt, który w tej rywalizacji wyprzedził Marcinkowskiego.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!