Panie prezydencie, czas zacisnąć pasa!

  Panie prezydencie, czas zacisnąć pasa!

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Urzędnicy z placu Kolegiackiego nie mają powodów do narzekań. Kryzys gospodarczy w pełni, a im się krzywda nie dzieje.
  Kwota 121 milionów złotych, którą zarezerwowano na administrację w 2009 roku, jest niezagrożona. Będą zatem nagrody, będą zagraniczne podróże. Dlaczego nie?

  Może na jesień Lech znowu zagra w europejskich pucharach i miasto uzna, że na trybuny w Hiszpanii czy Włoszech warto wysłać swojego reprezentanta? W kontekście Euro 2012 każdy zagraniczny wyjazd da się mieszkańcom wytłumaczyć. Dobry gospodarz wie, że oszczędności trzeba zacząć od siebie.

  Wiedzą to w innych urzędach, ale Bizancjum na placu Kolegiackim niczym mocna twierdza broni się dzielnie. Z racji kryzysu urzędnicze wydatki tnie marszałek Marek Woźniak, tnie wojewoda Piotr Florek, ale prezydent Ryszard Grobelny jest niewzruszony.

  Nie postuluję, żeby obniżać pensję szeregowym urzędnikom, nie dawać im świątecznych bonów czy nie motywować nagrodami za oryginalne pomysły. Ale każde, nawet najmniejsze ograniczenie wydatków administracyjnych, jest wyraźnym sygnałem dla mieszkańców, źe kryzys gospodarczy dotyka wszystkich. Zwłaszcza gdy chce się podwyższać ceny biletów MPK. Panie prezydencie, czas zacisnąć pasa!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo