Artbud IV liga: Centra Ostrów Wielkopolski i Nielba Wągrowiec przybliżają się do lidera po efektownych zwycięstwach

Maksymilian Dyśko
Nielba Wągrowiec kontynuuje swoją zwycięską passę, wracając z tarczą z Gołuchowa. Nielba Wągrowiec
W miniony weekend w 13. kolejce Artbud IV ligi padły 33 bramki, a więc tyle samo co w poprzedniej. Trzynasta seria gier okazała się pechowa dla Noteci Czarnków, która odniosła porażkę z Mieszkiem Gniezno (1:3). Nielba Wągrowiec natomiast wygrywa kolejny mecz z rzędu, pokonując LKS Gołuchów, Centra Ostrów Wielkopolski po trzech meczach bez zwycięstwa, w końcu się przełamała.

Sobotnie spotkanie w Gołuchowie zapowiadało się najciekawiej w minionej kolejce, ponieważ obie ekipy miały taką samą liczbą „oczek” na koncie. Zwycięska drużyna mogła zdecydowanie przybliżyć się do lidera tabeli – Noteci Czarnków. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany i do przerwy zawodnicy obu ekip schodzili do szatni z bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania goście zaczęli przeważać. W 67 minucie 20-letni obrońca Nielby Wągrowiec, Mikołaj Ortyl otworzył wynik spotkania po fantastycznym uderzeniu głową. Żółto-czarni kreowali kolejne sytuacje strzeleckie i pięć minut później, najlepszy strzelec Artbud IV ligi podwyższył prowadzenie na 2:0. Autorem drugiej bramki został Rafał Leśniewski. 36-letni napastnik ma na swoim koncie 16 bramek w obecnym sezonie.

Wynik meczu nie uległ już zmianie i Nielba Wągrowiec kontynuuje swoją zwycięską passę, wracając z tarczą z Gołuchowa. „Ekipa Żubra” nie ma powodów do radości, ponieważ przegrywa swoje drugie spotkanie z rzędu i traci już sześć punktów do lidera.

W następnej serii gier LKS Gołuchów uda się do Kościana, by zmierzyć się z miejscową Obrą, natomiast Nielba Wągrowiec podejmie Huragan Pobiedziska. Oba spotkania rozpoczną się 29 października o godzinie 14.

Gdyby nie dwie wspaniałe interwencje po przerwie Filipa Bednarka i haniebne pudło Makucha, Kolejorz wracałby z Krakowa bez punktów. Lech Poznań zagrał pod Wawelem słabo. Niestety widać po lechitach zmęczenie sezonem. Zobacz jak oceniliśmy lechitów po meczu z Cracovią --->

Cracovia - Lech Poznań 0:0. Zmęczenie sezonem mocno już wida...