AL-KO AZS Poznań postawił się liderowi z Gdyni, a MKS Gniezno sensacyjnie ograł wicemistrza Polski z Lublina

Piłkarki ręczne AL-KO AZS Poznań nie przestraszyły się lidera z Gdyni i zwłaszcza w drugiej połowie stoczyły z nim równorzędny bój Robert Woźniak
W ekstraklasie szczypiornistek pierwsze dwa punkty zdobył MKS PR Urbis Gniezno, sensacyjnie pokonując u siebie po rzutach karnych (28:28, karne 5:4) wicemistrza kraju, MKS Lublin.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:14 dla gości. Początek drugiej połowy to świetna gra lublinianek. Po przerwie ich gra wyglądała imponująco, a gnieźnianki nie mogły poradzić sobie z zabójczymi kontrami i akcjami gości. Świetnie spisywały się Romana Roszak czy Joanna Andruszak. Lublinianki odskoczyły na 25:18. Wtedy jednak rozpoczął się koncert MKS PR Urbis. Monika Łęgowska, Magdalena Nurska i Justyna Świerżewska stanęły na czele gnieźnieńskiej ofensywy, która dała im remis po 60. minutach gry i zwycięstwo po rzutach karnych. Tym samym gnieźnianki zdobyły pierwsze, historyczne punkty w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet.

Z kolei szczypiornistki AL-KO AZS Poznań postawiły się w hali przy ul. Newtona liderowi grupy A II ligi, Arce Gdynia. Ostatecznie akademiczki przegrały 22:26 (10:16), ale pokazały się z dobrej strony i wciąż są na dobrym szlaku, by w przyszłym sezonie występować w Lidze Centralnej. Po raz pierwszy w tym sezonie poznanianki zagrały ze wsparciem Grupy Enea.

– Enea nie pojawi się w nazwie drużyny, ale będzie widoczna na dresach, strojach treningowych i spodenkach meczowych - przyznała Ewa Mrozek, kierownik AL-KO AZS.

Według niej w tym sezonie nie należy się jednak spodziewać rewolucji kadrowej w ekipie Amelii Chmielewskiej.

– W pierwszej rundzie na pewno nie będzie zmian kadrowych, a w rewanżowej jak już to raczej będą kosmetyczne. Dołączenie do grupy naszych partnerów firmy Enea to sukces marketingowy, który może się przełożyć w przyszłości na wyniki naszego klubu – dodała Mrozek.