Spór o odsetki w sądzie. Odsetki od 5 mln zł

  Spór o odsetki w sądzie. Odsetki od 5 mln zł

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W czerwcu 2001 roku Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych powierzyło Fundacji Porozumienie z siedzibą w Poznaniu zarządzanie majątkiem Funduszu Wczasów Pracowniczych.
  Ale w 2015 roku weszły w życie nowe przepisy, nakazujące zwrot dywidend pożytków pobranych przez Fundację z tego tytułu. Porozumienie miało zwrócić trzem reprezentatywnym organizacjom związkowym łącznie 12 milionów złotych.

  W czwartek w poznańskim Sądzie Apelacyjnym odbyła się rozprawa odwoławcza z pozwu NSZZ Solidarność przeciwko poznańskiej fundacji. Przedmiotem sporu były odsetki od kwoty przeszło 5 milionów złotych, które miała zapłacić związkowcom.


  Sytuacja prawna wygląda tak: fundacja już nie jest właścicielem majątku FWP, musi oddać pobrane pożytki oraz te, których jeszcze nie zdążyła odebrać.

  Jak powiedział radca prawny Andrzej Jarocha, reprezentujący Porozumienie, fundacja już w kwietniu była przygotowana na wypłatę pieniędzy dla związków.

  Ale do września ubiegłego roku to nie nastąpiło... Solidarność wezwała Fundację do zapłaty w ciągu 10 dni - do końca tego miesiąca. Problem polegał na tym, że Porozumienie otrzymało pismo 29 września i przelało pieniądze tydzień później. Stąd kwestia karnych odsetek.

  Sąd Apelacyjny uwzględnił argumenty radcy Jarochy, że w ciągu jednego dnia praktycznie niemożliwe jest przelanie 5 milionów.

  Mimo, że prawniczka związkowców mówiła, że Porozumienie mogło już wiosną ulokować pieniądze w depozycie sądowym...

  Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

  Źródło: vivi24 / x-news  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama