Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PBO 2017: Poznaniacy postawili na Trenera Osiedlowego

Mikołaj Woźniak
Trener Osiedlowy AWF organizuje np. letnią Spartakiadę dla dzieci i młodzieży
Trener Osiedlowy AWF organizuje np. letnią Spartakiadę dla dzieci i młodzieży Mikołaj Woźniak
W Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017 do rozdania było 17 mln zł. Dofinansowanie otrzymało niemal pięćdziesiąt projektów

- Wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego są dla nas bardzo ważne. To wskazówka lepsza, niż jakiekolwiek sondaże, bierzemy ją pod uwagę przy ustalaniu rocznego budżetu - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas uroczystej gali, na której ogłoszono oficjalne wyniki PBO 2017.

- My nie rozdajemy nikomu pieniędzy, po prostu staramy się jak najlepiej spożytkować środki, które mamy - dodał Jaśkowiak.

Na gali w Urzędzie Miasta obecni byli radni miejscy, osiedlowi i przede wszystkim - wnioskodawcy projektów.

Ze środków tej edycji dofinansowanych zostanie 47 projektów. To liczba rekordowo duża, ponieważ zmieniły się także zasady PBO. I tak pieniądze dostały duże projekty, ale też te zupełnie małe, których koszt wynosi kilkadziesiąt tysięcy.

Bezwzględnym zwycięzcą głosowania mieszkańców został projekt Trenera Osiedlowego i Trenera Senioralnego AWF. To pierwszy, zwycięski projekt ogólnomiejski. Otrzyma prawie 1,4 miliona złotych.

Czytaj też:

PBO 2017 - projekty do budżetu mają być lepiej weryfikowane

- Cieszę się, że „mój” Poznań słucha głosu mieszkańców. Wiele polskich miast jest na nie głuchych. Trener Osiedlowy otrzyma dofinansowanie po raz trzeci. Ogólnie to już dziewiąta edycja projektu. Widać, że jest on bardzo potrzebny - tłumaczył Szymon Rakowski, jeden z koordynatorów „Trenera”.

Zaznaczył, że tegoroczną edycję przeprowadzono w bardzo przyspieszonym tempie, a nie było nawet pewne, czy w ogóle się odbędzie.

- Urząd Miasta stanął jednak na wysokości zadania i wszystko przebiegło sprawnie, nawet lepiej niż w ubiegłych latach - komentuje Rakowski.

Bartosz Aleksandrowicz, zastępca przewodniczącego zespołu ds. PBO przypomniał o atmosferze w jakiej zaczynano pracę nad aktualną edycją budżetu: - Wiedzieliśmy, ze stajemy, przed bardzo trudnym zadaniem. PBO był szeroko krytykowany. Ogłaszane w lipcu zasady, może nie były idealne, ale mam nadzieję, że okażą się pomocne w kolejnych latach. Budżet obywatelski, to nadal młoda inicjatywa, a dobrych pomysłów mieszkańców, nie zabraknie.

W tej edycji PBO do rozdania było 17 mln zł. Obowiązywał nowy podział na rejony, w ramach których przyznawano dofinansowania dla mniejszych projektów.

Podczas gali PBO przedstawiciele zwycięskich projektów odebrali certyfikaty. Później mogli wysłuchać koncertu Mikolsza Deki Czureja, skrzypka zwanego „Królem Czardasza”.

Praca nad zwycięskimi projektami powinna się zakończyć w ciągu dwóch lat. Nowa edycja PBO może zostać ogłoszona już wiosną, przyszłego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski