Ile zarabiają prostytutki w polskich miastach. Zarobki...

  Ile zarabiają prostytutki w polskich miastach. Zarobki prostytutek w Polsce [RAPORT]

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Wróblewski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Mediana za godzinę pracy kobiety świadczącej płatne usług seksualne w 2017 roku wynosi 150 PLN. Usługa całonocna to zarobek rzędu 1 500 PLN. Średnie
  1/24
  przejdź do galerii

  Mediana za godzinę pracy kobiety świadczącej płatne usług seksualne w 2017 roku wynosi 150 PLN. Usługa całonocna to zarobek rzędu 1 500 PLN. Średnie wynagrodzenia były wyższe i wynosiły odpowiednio 183 PLN i 1 732 PLN. ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Ile zarabiają osoby świadczące płatne usługi seksualne? Ta działalność jest w szarej strefie i nie jest rejestrowana. Zarobki pań do towarzystwa przeanalizował serwis wynagrodzenia.pl. Dane zostały oszacowane na podstawie 10 635 ogłoszeń internetowych zamieszczonych w sierpniu br.
  Świadczenie usług seksualnych za pieniądze nie jest czynem zabronionym. Taka działalność nie jest w żaden sposób ścigana i karana, a przepisy podatkowe nie nakładają obowiązku rozliczania się z fiskusem wobec osób oferujących płatne usługi seksualne.

  Taka działalność przybiera różne formy i adresowana jest do różnego rodzaju klientów. Najbardziej znane są agencje towarzyskie. Funkcjonują one zwykle jako kluby wysokiej klasy, które adresowane są do zamożnych klientów.

  Poza świadczeniem usług seksualnych i pokrewnych jak np. striptiz czy masaż erotyczny, oferują one zwykłe usługi towarzyskie, jak przestrzeń do tańczenia czy bar z napojami alkoholowymi.

  Przez swoją ekskluzywność i szeroką ofertę, ceny – a co za tym idzie zarobki – w agencjach towarzyskich są najwyższe wśród wszystkich form świadczenia usług seksualnych. Z drugiej strony kobiety decydujące się na takie rozwiązanie muszą się liczyć z tym, że część przychodu przejmowana jest przez właścicieli lokalu.

  Inną formą płatnych usług seksualnych jest oferowanie ich na ulicy. Osoby, które wybrały to rozwiązanie szukają swoich klientów przy najbardziej ruchliwych drogach tranzytowych i wylotowych z miasta.

  W największych miastach znajdują się również specjalne miejsca, gdzie kobiety pracujące w ten sposób mogą oczekiwać na swoich zmotoryzowanych klientów. Ten rodzaj usług cechuje się niską jakością, a co za tym idzie niskimi zarobkami.

  ILE ZARABIAJĄ PROSTYTUTKI [WYKRESY]
  Zobacz galerię

  Trzecim rodzajem płatnych usług seksualnych w Polsce są tzw. mieszkaniówki. Kobiety prowadzą swoją działalność najczęściej na własną rękę albo w porozumieniu z kilkoma innymi osobami pracującymi w ten sam sposób. Swoje usługi świadczą w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach, natomiast klientów poszukują na portalach internetowych, gdzie publikują swoje ogłoszenia.

  Dzięki dyskretnej atmosferze i łatwości w dostępie do ogłoszeń ta forma zyskuje na popularności. Wysokość zarobków jest zróżnicowana, w zależności od jakości świadczonych usług i zamożności klientów, do których są one adresowane. Dane zebrane przez wynagrodzenia.pl dotyczą głównie tej formy działalności.

  Szacując zarobki miesięczne pań do towarzystwa, okazuje się, że mieszczą się one w przedziale od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, w zależności od trybu pracy, wysokości stawek i liczby klientów.

  Analiza nie uwzględnia podstawowego kryterium mającego wpływ na wysokość zarobków, jakim jest realna jakość świadczonych usług.

  13 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Wielkopolskiego

  Mediana ogólnopolska godzinowego wynagrodzenia panów świadczących usługi seksualne to 150 zł. Z kolei za noc mediana wynagrodzeń wynosi 1 000 zł. Najczęściej

  Ile zarabia męska prostytutka? Ile kosztuje męski striptiz? [RAPORT]

  Link do głównego zdjęcia

  Mediana ogólnopolska godzinowego wynagrodzenia panów świadczących usługi seksualne to 150 zł. Z kolei za noc mediana wynagrodzeń wynosi 1 000 zł.

  Najczęściej spotykaną kwotą jest 100 zł (33% przypadków). Kolejne stawki to 150 zł (26%) oraz 200 zł (16%). ©123RF

  Czytaj także

   Komentarze (48)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czekam!!

   Pod (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   A teraz czekam na artykuł na temat zarobków sutenerów, potem złodziei, gwałcicieli, zawodowych morderców itd. Macie masę tematów do opisania !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WOW

   Mietek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Po pierwsze: Czy to naprawdę taki istotny dla Łodzian temat, by poruszać go na forum i to jeszcze w dziale biznes? Biznes to jest dla właścicieli lokali z takimi usługami skoro nie są one...rozwiń całość

   Po pierwsze: Czy to naprawdę taki istotny dla Łodzian temat, by poruszać go na forum i to jeszcze w dziale biznes? Biznes to jest dla właścicieli lokali z takimi usługami skoro nie są one opodatkowane i w żaden sposób prawnie regulowane.

   Po drugie: Autor nie odrobił pracy domowej, bo w PL sama prostytucja jest dozwolona ale już działalność domów publicznych czyli opisanych w tym art. "lokali" jest zakazana prawnie.

   Swoją droga jakaś absurdalna ustawa to reguluje - to tak, jakby można było kraść na własna rękę jako osoba fizyczna ale nie można było kraść jako firma. W dodatku to, co ukradzione nie jest opodatkowane. Co za ABSURD! Tylko księża i prostytutki maja takie "prawa" podatkowe. A No i jeszcze duże koncerny są zwalniane z podatków...

   Moja propozycja:
   Opodatkować i uregulować prawnie - niech dziewczyny maja prawny obowiązek badań, etc. Zlikwidujemy przy okazji cześć przestępczej działalności związanej z tym procederem. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podatki

   b (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   To może opodatkujmy i uregulujmy zatrudnienie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozumiem, że to ma być artykuł zachęcający młode dziewczyny...

   Kkdu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   ... do aktywności zawodowej?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niemiecky gownnik

   Yyy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Niemiecky dzennyk znowu probuje truc i mieszac w glowach. Jakie uslugi? O jakiej jakosci uslugi piszeci! Ludzie, opamietajcie sie! Mowimy o pros ty tucji, o czyms zlym dla kobiety... o czyms z...rozwiń całość

   Niemiecky dzennyk znowu probuje truc i mieszac w glowach. Jakie uslugi? O jakiej jakosci uslugi piszeci! Ludzie, opamietajcie sie! Mowimy o pros ty tucji, o czyms zlym dla kobiety... o czyms z czego wiele z nich chcialoby sie wyrwac. O przestepczosci na tym tle. To nie usluga jak na poczcie. To jakies dno zycia dla tych pan... raczej staralbym im sie jakos pomoc...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do niemiecky gownnik

   kaz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   nie pierdol tylko pomagaj

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   handel ludzmi

   bmw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   a o zmuszaniu i niewoli tych kobiet ani slowa ?bravo !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ania

   Dzięki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   Dziękuję za fajną analizę, dzięki wam zamieszkałam w Lubinie, chichi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Betony dają się nabrać

   Gorgoń (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Stukać nie wiadomo po jakim bambusie, brudną i zarażoną szmatę??? W życiu!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   my wam kasiorkę a wy nam pijar z ambony

   ataknaprawde (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

   A może by tak o k.rwach politycznych co robią deal-e z kościołem za nasze pieniądze ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czekam na informacje od burkowego i kasienki

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   oni wszystko wiedzą najlepiej. Z autopsji.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo