16-latek napadł starszą kobietę na Winogradach, złapał go...

  16-latek napadł starszą kobietę na Winogradach, złapał go policjant

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

  16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny. ©Archiwum

  W piątek na os. Powstańców Warszawy 16-latek zaatakował 63-letnią kobietę. Chłopak poprosił ją o drobne na bilet. Kiedy usłyszał, że nie ma przy sobie pieniędzy, wyciągnął pojemnik z gazem i psiknął jej w twarz. Następnie wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. Na szczęście zatrzymał go policjant, który usłyszał krzyk kobiety.
  16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

  16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny. ©Archiwum

  Do napadu doszło w piątek, 18 sierpnia w godzinach porannych. Sprawca, który wyrwał starszej kobiecie torebkę i zaczął uciekać, miał wyjątkowego pecha, ponieważ w pobliżu było dwóch policjantów, którzy szybko go złapaki. Pierwszy z pomocą przybył funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji KWP. W momencie zatrzymania sprawcy napadu był już po służbie, wracał właśnie do domu, kiedy usłyszał krzyk kobiety.

  - Od razu ruszył na poszukiwanie sprawcy. Kilka chwil później zauważył młodego człowieka, który odpowiadał rysopisem napastnikowi i po krótkim pościgu obezwładnił go i zatrzymał. W całą sytuację włączył się drugi policjant po służbie – ze Sztabu Policji KMP, który akurat był w pobliżu i asekurował swojego kolegę. Na miejsce przyjechał wezwany patrol, który przejął zatrzymanego - relacjonuje Maciej Święcichowski z poznańskiej policji. - Poszkodowana kobieta na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Odzyskała również swoją torebkę z całą zawartością - dodaje.

  Zatrzymany 16-latek za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

  Ktoś wyłożył zatrute mięso na szczecińskim osiedlu. Zatruły się nim śmiertelnie wolno żyjące koty

  źródło: TVN24/x-news.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama