MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Jerzyk trzecia w Jokohamie na eliminacji MŚ! Triathlonistka z Leszna jest w superformie!

Agnieszka Jerzyk w Poznaniu wystartuje tym razem 27 lipca
Agnieszka Jerzyk w Poznaniu wystartuje tym razem 27 lipca Fot. Waldemar Wylegalski
Agnieszka Jerzyk (REAL 64Sto Leszno) zajęła trzecie miejsce w sobotę w Jokohamie w trzeciej rundzie mistrzostw świata w triathlonie na dystansie olimpijskim. Wygrała Amerykanka Gwen Jorgensen. To największy sukces leszczynianki, obok tytułów MŚ do lat 23.

Podopieczna trenera Pawła Barszowskiego uzyskała czas 1:59.24. Przegrała tylko z Jorgensen (1:58.38) i Japonką Ai Uedą (1:59.14).

Inna reprezentantka Polski – Maria Cześnik (AdgarFit Pro Team) w sobotnich zawodach (pływanie 1,5 km, jazda rowerem 40 km oraz bieg na 10 km) uplasowała się na 25. pozycji - 2:01.59.

W klasyfikacji generalnej, po trzech z ośmiu rund, prowadzi Brytyjka Jodie Stimpson, triumfatorka zawodów w Auckland i Kapsztadzie. W Japonii była dziewiąta, a wpływ na to miała kontuzja stopy.
26-letnia Jerzyk, młodzieżowa MŚ (2010, 2011), zajmuje 14. miejsce, ale ma szanse na poprawienie lokaty, bo przecież sezon się dopiero rozpoczął. Zawodniczka z Leszna wystąpi na pewno na „połówce” Ironmana podczas drugiej edycji Enea Poznań Triathlon (27 lipca).

Wśród mężczyzn w sobotę w Jokohamie zwyciężył wicemistrz olimpijski z Londynu Hiszpan Javier Gomez (trzeci triumf w sezonie). Wyprzedził rodaka Mario Molę i Richarda Murraya z RPA.