Adam Nawałka, trener Lecha Poznań: Konsekwencja przyniosła efekty

Karol Mackowiak
Adam Nawałka poprowadził Lecha do pierwszego zwycięstwa.
Adam Nawałka poprowadził Lecha do pierwszego zwycięstwa. Łukasz Gdak
- W drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, bo graliśmy konsekwentnie. Przyniosło to skutek w postaci dwóch zdobytych przez nas bramek - powiedział Adam Nawałka, trener Lecha Poznań po wygranym meczu ze Śląskiem Wrocław (2:0).

Adam Nawałka (trener Lecha Poznań):
Było to bardzo trudne spotkanie. Takiego meczu się spodziewaliśmy, szczególnie, że Śląsk Wrocław to drużyna, do której pasuje stwierdzenie: lepsza gra niż wyniki. To zespół, którzy w fazie rozgrywania piłki potrafi dobrze rozgrywać, są dobrze ustawieni, potrafią też dobrze bronić. Mieliśmy dużo kłopotów w wypracowaniu sobie sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie. Murawa nie ułatwiała nam zadania, ale chcę od razu powiedzieć, że nie szukam usprawiedliwienia. Powiedziałem wcześniej moim zawodnikom, że nie chcę słyszeć żadnych wymówek w tym aspekcie. Chcę za to podziękować osobom zajmującym się murawą, że udało się doprowadzić ją do możliwie dobrego stanu.

W drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, bo graliśmy konsekwentnie. Przyniosło to skutek w postaci dwóch zdobytych przez nas bramek. Chcę pochwalić drużynę za tę konsekwencję, szybkość rozegrania piłki, pewne schematy mają duże znaczenie i to widać. Pracujemy cały czas, by iść do przodu. Widać w naszej grze progres, ale to dopiero początek naszej drogi, wiele przed nami. Cieszą trzy punkty, po ostatnim gwizdku zaczęliśmy przygotowania do kolejnego meczu, z Zagłębiem Sosnowiec.

Sprawdź również: Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0. Tak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska Wrocław):Myślę, że to był wyrównany mecz. Obie drużyny zostawiły na boisku dużo zdrowia. Było dużo walki, grząskie boisko, okazje z obu stron. Różnica jest taka, że Lech strzelił dwa gole. Gratuluje mojemu zespołowi, bo pokazał wiele zaangażowania. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by robić dalsze postępy. Tacy zawodnicy jak Radecki czy Gąska, muszą grać w takich ważnych meczach, żebyśmy w przyszłości mieli z nich pożytek.

Zobacz:

Przy okazji piątkowego meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław, kibice Kolejorza przygotowali specjalną oprawę dla uczczenia setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.Przejdź do kolejnego zdjęcia -------->

Lech Poznań - Śląsk Wrocław: Kibice Kolejorza przygotowali s...