17. PKO Poznań Maraton już za nami!

Krzysztof Tura
17. PKO Poznań Maraton jest już za nami! Maratończycy obiegli całe nasze miasto
17. PKO Poznań Maraton jest już za nami! Maratończycy obiegli całe nasze miasto Paweł F. Matysiak
Punktualnie o 9 ze startu zlokalizowanego niedaleko Międzynarodowych Targów Poznańskich wyruszyło na trasę prawie 6 i pół tysiąca biegaczy. Zawodnicy 17. PKO Poznań Maratonu w tym roku uczestniczyli także w akcji charytatywnej „Biegnę dla Kasi”.

W tym roku na trasę Poznań Maratonu wybiegła rekordowa liczba zawodników. Po ulicach Poznania biegło prawie 6 i pół tysiąca maratończyków. Pogoda okazała bardzo kapryśna, raz świeciło słońce, raz padał deszcz.

Pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Terer Dickson (2:16:58), który od samego startu był bezkonkurencyjny. Drugie miejsce przypadło Amerykaninowi Christopherowi Zablockiemu (2:21:16), a trzecie miejsce zajął Mindaugas Virsilas (2:26:03) z Litwy.

Najszybszą kobietą poznańskiego maratonu została Agnieszka Gortel-Maciuk (02:35:39), która była 6. w ogólnej klasyfikacji. Drugie miejsce przypadło Arlecie Meloch (02:42:51), trzecie zdobyła Izabela Parszczyńska (02:45:11).

- Pogoda nie sprzyjała, mimo to wszyscy biegacze byli naładowani pozytywną energią. To już mój trzeci start w poznańskim maratonie, niestety nie pobiłam swojej życiówki - opowiadała po biegu Magda, próbując złapać oddech. - Najbardziej cieszę się, że dobiegłam cała, bez żadnej kontuzji, niesiona dopingiem męża.

Zawodnicy wystartowali z okolic MTP i skierowali się w stronę INEA Stadionu. Stamtąd rozpoczęli ogromne koło, które przebiegało właściwie przez całe miasto.

Biegacze, którzy stawili się na starcie poznańskiego maratonu pobiegli także dla 2-letniej Kasi, która od urodzenia cierpi na poważną chorobę genetyczną. Pieniądze zebrane w ramach akcji „Biegnę dla Kasi” pomogą jej w dalszym leczeniu i rehabilitacji.

17. PKO Poznań Maraton jest już za nami!