Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

17 maja uczniowie rozpoczynają naukę hybrydową. Przed dyrektorami podstawówek ogromny dylemat. Czy ósmoklasiści powinni wrócić do szkół?

Igor Chudziński
Igor Chudziński
Niemal równy tydzień po rozpoczęciu nauczania hybrydowego, w dniach 25-27 maja odbyć się egzaminy ósmoklasistów.
Niemal równy tydzień po rozpoczęciu nauczania hybrydowego, w dniach 25-27 maja odbyć się egzaminy ósmoklasistów. Waldemar Wylegalski
Dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich wracają do szkół w trybie hybrydowym od poniedziałku, 17 maja. Tydzień później w dniach 25-27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasistów. W związku z tym dyrektorzy szkół podstawowych muszą podjąć ważną decyzję. Czy ósmoklasiści powinni wrócić do szkół 17 maja i tam przygotowywać się do czekających ich egzaminów, czy zostać w domach i nie narażać się na zakażenie tydzień przed testami?

Nauka hybrydowa dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich zacznie obowiązywać od poniedziałku, 17 maja.

Dzieci wracają do szkół

od 16 lat

Nauczanie hybrydowe. Co to jest?

Najprościej mówiąc, nauka hybrydowa to połączenie lekcji przeprowadzonych zdalnie i w szkołach. Część klas będzie uczyć się zdalnie, a część stacjonarnie. Po upływie tygodnia lub mniejszego okresu czasu (decyzja należy do dyrektorów szkół) nastąpi wymiana.

Trwa głosowanie...

Czy jesteś zwolennikiem powrotu dzieci do szkół na ostatni miesiąc przed wakacjami?

Nauka hybrydowa, a egzamin ósmoklasisty: Czy ósmoklasiści powinni wrócić do szkół?

Niemal równy tydzień po rozpoczęciu nauczania hybrydowego, w dniach 25-27 maja mają odbyć się egzaminy ósmoklasistów. W związku z tym dyrektorzy szkół podstawowych muszą podjąć ważną decyzję.

- Teraz każdy z dyrektorów ma ogromny dylemat. Na naszych barkach spoczywa duża odpowiedzialność. Z jednej strony chcemy by ósmoklasiści wrócili i przygotowywali się do czekających ich egzaminów w szkole, jednak ryzyko zakażenia jest zbyt duże. Nie chcemy, by kilka dni przed egzaminem okazało się, że cała klasa wraz z nauczycielem wyląduje na kwarantannie. Ostateczną decyzję podejmę w poniedziałek, jednak wolałbym, by ci uczniowie zostali w domach -

mówi Sławomir Stancelewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Poznaniu.

Zobacz też: Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół. "Na twarzach dzieciaków widać ogromną radość"

Wielu dyrektorów szkół uważa, że pomysł z wprowadzeniem nauczania hybrydowego na tydzień przed egzaminami ósmoklasistów jest bezsensowny, tym bardziej, że od 1 czerwca wszyscy uczniowie mają wrócić do nauki stacjonarnej.

- Po konsultacjach z nauczycielami i rodzicami zdecydowałam, że ósmoklasiści na tydzień przed testami pozostaną w domach. Cały czas liczę, że resort edukacji się opamięta i zrezygnuje z nauki hybrydowej - mówi Kamila Pona, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu.

Wynagrodzenia nauczycieli są uzależnione przede wszystkim od stopnia awansu zawodowego i wykształcenia, ale na wysokość pensji mają również wpływ różnego rodzaju dodatki.Ile wyniosą średnie zarobki nauczycieli w 2021 roku na poszczególnych stopniach awansu zawodowego?ZOBACZ NA KOLEJNYCH SLAJDACH >>>

Tyle zarabiają nauczyciele w 2021 roku. Zobacz, ile średnio ...

I dodaje: - Jeśli uczniowie mają wrócić do nauki stacjonarnej, to lepiej by stało się to 1 czerwca, już po egzaminach. Wprowadzanie takiego okresu przejściowego w postaci nauki hybrydowej jest ryzykowne i mija się z celem.

Dyrektorzy szkół podkreślają również, że to jak ma wyglądać nauczanie hybrydowe nie zostało precyzyjnie określone. Resort edukacji daje dużą swobodę w interpretacji przepisów dyrektorom szkół, a co za tym idzie zostawia na ich barkach ogromną odpowiedzialność za zdrowie dzieci i nauczycieli oraz wiele problemów logistycznych.

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!Kliknij tutaj i przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski